'te kapalı köy yolları ulaşıma açılıyor

'te kapalı köy yollarını açılması için yürütülen çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Giriş Tarihi: 11.1.2013 16:49
Oruk ve Tatvan ilçesine bağlı Örenlik köylerindeki yol açma çalışmalarını süren ekipleri ziyaret eden Vali Veysel Yurdakul'a İl Özel İdaresi ekipleri çay ikram etti.

Vali Yurdakul, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, karın ana vatanı 'te karla mücadele çalışmalarınını aralıksız sürdüğünü söyledi.
Karayolları ekiplerinin, özel idare ekiplerinin ve belediye ekiplerinin kendi görev alanlarında yoğun işbirliği içinde çalışmalara devam ettiğini belirten Yurdakul, şöyle konuştu:

''Köylerde yol açım çalışmalarına katıldık. Burada aşağı yukarı bir metre civarında kar var. Ama yüksek kesimler de 2,5 metreye kadar kar var. Karla mücadele ekiplerimiz, gece gündüz demeden çalışıyor. Bu arada köylerden hastaların olduğu ve özellikle yaşlı vatandaşlarımızın rahatsızlıkları yönünde ihbarlar alıyoruz. Öyle bir durum olunca, mevcut çalışmayı bırakıp o köye yoğunlaşıyoruz. Bu hafta birçok vakaya bu şekilde ulaşıldı. Hakikaten canla başla, soğuk, tipi demeden, ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Şu saat itibariyle 265 köy yolumuz kapalı. Yolları sürekli açıyoruz ama aynı yol tipi dolayısıyla sürekli kapanıyor.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlis'te kapalı köy yolları ulaşıma açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN