Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lilerin yeni eğlencesi kardan tüneller

Son yılların en çetin kışını geçiren 'in Tatvan ilçesinde kar yağışının durmasının ardından vatandaşlar, karda yeni eğlenceler bulmaya başladı.

Giriş Tarihi: 14.1.2013 16:38
Vatandaşlar, kar kalınlığının yer yer 2- 3 metreyi bulduğu Tatvan'da kar kütlelerinin altından tüneller kazarak hem evlerine yeni ulaşım yolları açıyor hem de kar tünellerinde eğleniyorlar.

'te yağan kar altında tünel yaparak eğlenmeye çalışan Semih Yaman, "Bitlis'te çok kar yağdı. Biz de kar altında tüneller yaparak eğleniyoruz. 5 tane tünel yaptık ve bunların hepsini labirent gibi bir yerde birleştirdik. Bazılarının ise girişi var çıkısı yok. Bu şekilde arkadaşlarla eğleniyoruz." dedi.

Kar tünelinde eğlenen Rıdvan Çakmak ise "Evde kalınca çok sıkılıyoruz bizde kendimize tüneller yaptık. Yaptığımız tüneller sayesinde karın altında dakikalarca kalarak eğleniyoruz. Evin girişinde yaptığımız tünellerden biri bahçeye, biri evin arka girişine diğeri ise sokağa çıkıyor. Kar yağışı olduğunda biz bu tünellere kullanıyoruz. Bu yüzden yağışlardan etkilenmiyoruz. Bazen bu tünlerden eve odun bile getiriyoruz. Kar yağışı bu yüzden bizi etkilemiyor. Tünellerden geçmek çok eğlenceli oluyor." diye konuştu.

Sema Çakmak ise "Kar çok fazla ben karı çok seviyorum. Arkadaşlarımla beraber kardan tünellerin içerisinde ilerleyip eve varıyorum. Bazen tünel içerisinde kalıp sohbet ediyoruz. Annem bizi arıyor fakat bulamıyor. Biz de birden çıkıp onu korkutuyoruz." şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlislilerin yeni eğlencesi kardan tüneller
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN