Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı avcılar keklikler için yem bıraktı

Merkez Avcılar, Balıkçılar ve Doğa Sporları Derneği üyeleri, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile birlikte kar nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken keklikler için yaşadıkları bölgelere yem bıraktı.

Giriş Tarihi: 17.1.2013 12:23

Ağır kış şartlarının yaşandığı ve kar kalınlığının bir metrenin üzerinde olduğu Ergan Dağı eteklerinde aç kalan yaban hayvanları da unutulmadı. Merkez Avcılar, Balıkçılar ve Doğa Sporları Derneği üyesi 15 avcı ve Erzincan Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, geçtiğimiz hafta sonunda Ergan Dağı eteklerinde yaban hayvanları için yemleme çalışması yaptı.

Uzun uğraşlar sonucu dağlık alana ulaşabilen ekipler, aç kalan keklikler için doğaya yaklaşık 1 ton yem bıraktı. Erzincan Merkez Avcılar, Balıkçılar ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Adem Sarıaslan, aç kalan yaban hayvanlarının yiyecek bulma konusunda zorlandıklarını ve bir çoğunun öldüğünü belirterek; 'Bu gibi olumsuzlukların önlerine geçmek ve hayvanların yem bulmada sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla, doğaya düzenli olarak yem bırakmaya çalışıyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincanlı avcılar keklikler için yem bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN