Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş Çay tv'nin konuğu oldu

Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Çay TV'de yayınlanan Nusret Durur ile Bölge'nin Sesi programının konuğu oldu.Başkan Bozkuş, Kars'ta hayata geçirilen projeleri türkiye ile paylaştı.

Giriş Tarihi: 21.1.2013 09:38
Yaklaşık 2 saat süren programda Başkan Nevzat Bozkuş, yaptığı çalışmaları tek tek görüntülerini göstererek anlattı. Bozkuş, ve Kars dışında bulunan sms yoluyla kendisine ulaşan hemşehrilerinin de sorularını açık yüreklilikle yanıtladı.

Program boyunca Kars'ta göreve başladığı yaklaşık 4 yıllık süreç içerisinde ne yaptıklarını anlatan Başkan Bozkuş, öncelikle insanların kanserojen borulardan su içtiklerini ve alt yapı çalışmalarında yer altından çıkan su borularının korkunç görüntülerini gösterek; 'Bu borulardan akan suyu Karlılara içiriyorlardı. Bu borulardan akan su insan sağlığını çok önemli boyutta etkiliyordu. Biz bunları değiştirmeye karar verdik. Tabiri caizse kendimi astım. Kendimi toprağın altına gömdüm. Ama ne oldu Allah'ın izniyle bunu başardım. Ben çok rahatım. Çünkü Karslıların gönül rahatlığıyla evlerinden akan suyu içmelerini sağladık. Karslılar yıllarca arsenik oranı yüksek suyu içiyordu. Biz buna müsaade edemezdik. Öylede yaptık. Ve biz özellikle Kars'ta alt yapıda devrim yaptık. Bunu bütün Karslılar çok iyi biliyor ve yapılan çalışmaları da yakından gördü' diye konuştu.

Yayın boyunca telefonların kilitlendiği programda Kars dışından ve Kars'tan arayan binlerce vatandaş Başkan Bozkuş'a destek olduklarını ve sonuna kadar yanında olduklarını belirttiler. Kars'ta çok güzel yatırımların olduğunu belirten Karslılar; 'Başkan Bozkuş, doğru işler yapıyor. Ama doğru işlerle alakası olmayanlar, yapılan hizmetlerden rahatsız olanlar. Özellikle Ankara ve İstanbul'da karalama çalışmalarına ağırlık verdiler. Çünkü aşırı derece de rahatsız oldular. Kars'ta her şey yolunda gidiyor. Alt yapı üst yapı, su, kaldırım, çöp, park ve bahçeler, Kentsel Tasarım ve Kentsel Dönüşüm Projleri bunlar ister istemez insanları rahatsız ediyor. Biz bu yapılan karalama çalışmalarından Kars'ın neden çok geride kaldığını daha iyi anlıyoruz. Çünkü çalışıldığı zaman, doğru işler yapıldığı zaman bundan rahatsız olanların sayıları oldukça fazla oluyor. Ve işlerine gelmiyor. Başkan doğru yolda, bizde başkanın arkasındayız' diye duygularını dile getirdiler.

KARS'I NEREDEN ALDIK NEREYE GETİRDİK

Borçla belediyeyi aldıklarını ifade eden Başkan Nevzat Bozkuş; 'İşçilerin maaşları ayarca ödenmemişti. İşçilerimiz cadde ve sokaklar da yürüyemiyordu. Önce bunu çözdük işçilerimizin maaşlarını ödedik. Ve halende kesintisiz ödemeye devam ediyoruz. Kısıtlı imkanlarla projeleri hayata geçirmeye başladık. Alt yapı da çok önemli işler başardık. Kars'ın alt yapı sorununu çözdük. Kanalizasyon şebekesi görünümünde olan içme suyu şebekesinin değiştirdik. Arıtma tesisleri tamamlanarak faaliyete girdi. Bazı vatandaşlarımız sularının akmadığını ifade ediyor. Sularının akmadığını ifade eden vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum. Ad soyadlarını adreslerini ve telefonlarını yazdırsınlar. Bizzat kendim gidip kontrol edeceğim. Eğer bu vatandaşlarımızın suları akmıyor ise problem vardır. Onu çözmemiz gerekiyor. Yollarımız asfaltlandı. Halen daha ne zaman bozulacak diye pusuda bekleyenler var. Yollarının bozulmasından medet bekleyenler var. Böyle zihniyette olanlar var. Gece Kondu Dönüşüm projesi havaların ısınmasıyla başlıyor. Kentsel Tasarım yine öyle, Hayvan Pazarı ve Belediye hizmet binası bitirilecek. Yollarımızın mahalle araları da dahil büyük çoğunluğu bu yıl tamamlanacak. Kars vitrine çıkacak. Ve Karslılar kendileri için yapılanları çok daha iyi görecek. Biz Kars için, Karslılar için çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz' şeklinde konuştu.

Başkan Bozkuş'un konuk olduğu programın sona ermesiyle birlikte Rize'de yaşayan Karslılar stüdyoya akın etti. Başkan Bozkuş'a sevgi gösterisinde bulunan Karslılar, Kars'ta bulunan akrabalarının da kendisinden memnun olduğunu dile getirdiler.
Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Rize'de Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'yı, AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar'ı ve Çay TV Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Torlak makamlarında ziyaret ederek bir süre görüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş Çay tv'nin konuğu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN