Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da kız çocuklarının okullaşması çalıştayı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Kız Çocuklarının Okullaşması Oranının Arttırılması Projesi" kapsamında bir çalıştay düzenledi.

Giriş Tarihi: 16.2.2013 10:51
-Şişli Öğretmenevi'nden düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Müdür Yardımcısı Gıyasettin Subay, Şube Müdürü Galip Durmuş, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Proje sorumlu Eş Uzman Yrd. Doç. Dr. Suat Parin ile Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi temsilcileri, paydaş okul müdürleri, STK temsilcileri ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Leyla Tanrıtanır katıldı. Kız çocuklarının yüzde 100 okullaşma oranına ulaşılması noktasında yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıda ayrıca ilde gerçekleştirilecek faaliyetlerle ilgili kararlar alındı.

Çalıştayda konuşan Van İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, projenin 16 pilot ilde uygulandığını belirterek, Van'ın projede pilot ili olmasının ayrıca kendilerine bir sorumluluk yüklediğini söyledi. Kına, 'Her kız çocuğumuzun; toplumumuzun geleceğini oluşturan bir birey olduğunu, bir değer olduğunu düşünerek, bu değerin mutlaka eğitime kazandırılmasını istiyorum. Bu nedenle ilimizdeki herkesin desteğini bekliyorum. Çocuklarımızın eğitime kazandırılmasında herkesin desteğiyle biz de elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz' dedi.

Çalıştay programı, soru-cevap şeklinde ildeki kız çocuklarının durumları ve okullaşma oranları ile ilgili görüş alış verişindem sonra sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van'da kız çocuklarının okullaşması çalıştayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN