Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha koşacak çok yolumuz var

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Çok iş başardık ama hedefimiz 2023 vizyonu" diyor. Samsun'da hizmete değil ekonomiye öncelik verdiğini belirten Başkan Yılmaz, iş ve aş olunca hayat standardının da sosyalleşmenin de kendiliğinden yükseldiğini savunuyor

Giriş Tarihi: 19.2.2013
Samsun'a son 10 yılda yapılan yatırımların, şehrin psikolojisini değiştirdiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Daha koşacak çok yolumuz var. Büyük işler başardık ama hedefimiz 2023 vizyonu" dedi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, SABAH SAMSUN'a şehrin değişen yüzünü anlattı. Başkan Yılmaz, "10 yıl önce şehre bu bu yatırımları yapacağımızı söyledik ve bize çok iyi niyetli laflar ama gerçekleşmesi çok zor dediler. Şimdi gelinen noktaya bakıldığında, onların zor ve yapılamaz dediklerini bizler bitirdik ve hizmete soktuk bile" diye konuştu.

ÖNCE İŞ, AŞ DEDİK
Belediye hizmetlerinden ziyade kentin ekonomisini canlandıracak projelere öncelik verdiğini ifade eden
Başkan Yılmaz, "İlk aday olduğunda hep aş, iş, ekonomi diyordum. Bu başlıklar o yıllarda Türkiye'nin çok ihtiyacı olan şeylerdi. Seçim stratejimizi bu başlıklar olarak belirlemiştik. O yıllardan bu yıla gelince iyi düşünmüşüz diye düşünüyorum. zenginleşme ihtiyacı duyarlar. İnsanların hayatlarını idame ettirmesi için aş ve iş önceliklidir. Onun için ekonomi çok önemli" diye konuştu.

ŞAŞILACAK YATIRIMLAR
Son 10 yılda Samsun'da yaşanan gelişmelerin kendisini geleceğe dönük çok umutlandırdığını da belirten Yılmaz şöyle devam etti: "1999 yılında 10 yıl sonra Samsun'da üç tane beş yıldızlı otel, 7 bin 500 kişilik spor salonu, 35 bin kişilik stadyum, sekiz tane özel hastanesi, 500 yataklı büyük kamu hastanesi, 50 bine yakın konut, marina, şehrin bir ucundan diğer ucuna raylı sistem, ikinci üniversitesi yapılacak deseydik bize, şaşırırlardı. Bugün Allah'a çok şükür bunları hallettik. Her şeyi tamamlamış değiliz. Ama Samsun 1999'lu yılların psikolojisinin çok ötesine geçti."

PETR OL BULMADIK

Samsun'un diğer büyükşehirleri solladığını belirten Başkan Yılmaz, "Samsun da petrol mü bulduk, Biz bizden önce işletilmeyen bir yer altı madeni vardı da onu mu çıkarttık? Biraz daha iyi yönettik, doğru zamanda doğru adımlar atmaya çalıştık. Biraz fazla koştuk. Belki bundan sonra daha da fazla koşmamız gerekiyor. Çünkü tüm şehirler koşuyor. Kimse oturup da ben işimi tamamladım,
fazla koşmama gerek yok demiyor" şeklinde konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Daha koşacak çok yolumuz var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN