Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Samsun fuar alanı mayısta yeniden

Türkiye'nin ikinci en büyük fuarı Samsun Fuar ve Kongre Merkezi, nisanda tamamlanıyor. Çadır yerine modern alana kurulacak ilk fuar ise mayısta

Giriş Tarihi: 19.2.2013
Türkiye
çapında şöhreti olan Samsun fuarı modern alanıyla daha güçlü geri dönüyor. Samsun'daki gelişmelerle ilgili değerlendirme yapan Ticaret Odası Başkanı Salih Zeki Mirzuoğlu, Samsun Fuarı'nın Türkiye'nin ikinci büyük fuarı olduğunu da ifade ederek, "Prestij olarak gördüğümüz Samsun Fuar ve Kongre Merkezi inşaatına bir an önce bitirilmesi bizim için önemli. Nisan 2013'te teslim alıyoruz. Samsun yıllar sonra çadır yerine oldukça modern bir alanda ilk fuarını Mayıs ayında gerçekleştirmiş olacak" dedi. Lojistik Organize Sanayi Bölgesi kurulmasını gündeme aldıklarını da söyleyen Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun'un sadece Türkiye'de değil Karadeniz Havzası içinde önemli bir lojistik merkez haline geleceğini söyledi. Kentin kalkınma hareketine katkı sağlayacak tüm kurumlarla birlikte bu çalışma programını adım adım tamamladıklarını söyleyen Murzioğlu, "Özellikle lojistik konusu Samsun'un sahip olduğu imkanlar bağlamında çok önemli bir argüman olarak değerlendiriyoruz. Bunun için bir master plan hazırlamıştık ve bu plan doğrultusunda Lojistik Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulmasını gündemimize aldık. Şu anda da çalışmalarımız hızla sürüyor. Kentimiz lojistik imkanlarına topyekun bir işlevsellik kazandırdığında sadece kent ya da bölge düzeyinde değil ülke düzeyinde hatta Karadeniz Havzası düzeyinde bir katma değer yaratacak" dedi.

OSB'YE 2014 MÜJDESİ

Kente kazandırmaktan gurur duyacakları bir diğer yatırımında Samsun Uluslararası Metal Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarı olacağını söyleyen Mirzaoğlu, bu yatırımla Organize Sanayi Bölgesi'nin merkezinde, sanayicinin ihtiyaç duyduğu ölçüm ve analizleri yapabilecegi bir tesise kavuşacaklarınıbelirtte. Bu önemli yatırımın 2014'te faaliye geçeceğini söyleyen Mirzaoğlu, "Öte yandan odamız bünyesindeki 'Kümelenme Bilgi Merkezi' vasıtasıyla medikal alanında başladığımız çalışma, yakın vadede mobilya, gıda ve orta vadede lojistik, metal ve plastik işleme gibi sektörlerle de devam edecek" dedi.

SAĞLIK SERBEST BÖLGESİ YOLDA

Karadeniz Havzasından hatta daha öte noktalardan tedavi için Samsun'a gelen yüzlerce hasta olduğunu söyleyen Mirzaoğlu, il nüfusuna oranla en fazla özel hastanenin bulunduğu şehrin Samsun olduğunu söyleyerek, "Ayrıca Türkiye'de kurulması düşünülen Sağlık Serbest Bölgesi için girişimlerimiz ve çalışmalarız devam ediyor" dedi. Tarım ve turizm alanlarına hazırlanan master planlarının da olduğunu söyleyen Mirzaoğlu, "Unutulmaması gereken bir nokta da kentimizde hızla devam eden spor salonu, avm ve otel yatırımları. Bu yatırımların yıl içerisinde işletmeye alınması öngörülüyor. Başka bir ifadeyle Samsun yepyeni bir hale bürünüyor" şeklinde konuştu.

'ALT YAPI HAZIRLIYORUZ'
"Tüm bunların yanı sıra pek çok mikro proje yürütüyoruz. Üyelerimizin işletmelerine katkı sağlamak adına eğitimler, çalıştaylar, seminerler düzenliyoruz.Bu gerçeğe istinaden girişimci sayısının artması için farkındalık çalışmalar yürütüyoruz. Mikro projelerle az önce saymış olduğum makro projelere destek altyapısı sağlamaya gayret ediyoruz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsun fuar alanı mayısta yeniden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN