Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akçakoca Osmaniye tepesine 600 tonluk su deposu

Akçakoca Belediyesi Osmaniye Mahallesinde 600 ton kapasiteli yeni bir su deposu inşasına başladı.

Giriş Tarihi: 22.2.2013 12:21
Akçakoca'nın en eski su depolarından biri olan ve Osmaniye'nin Doğancılar bölgesine yönelik hizmet veren ancak kullanılamayacak derecede yıpranan ve önemli kaçaklara neden olduğu için devre dışı bırakılan eski depo yıkılarak yerine betonarme 600 ton kapasiteli bir depo yapılıyor.

Yeni Deponun yapımı için başlatılan yıkım çalışmalarını takip eden Başkan Albayrak, 'Su konusunda hiçbir sıkıntının yaşanmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Osmaniye'nin yüksek kesimlerinde küçük bir bölgede basınç yetmezliği nedeni ile çözüm için zaman zaman yaşanan su kesintilerini sonlandıracağız. Bu nedenle bu çalışmalarımız devam ediyor' dedi.

Albayrak ayrıca, 400 ton kapasiteli eski deponun yıkımına nezaret eden Akçakoca Belediyesi su alt yapı şefi Yasin Efe yapılacak bu depo ile şebekede her bölümün yenilendiğini kayıp kaçak oranının minimize edildiğini belirterek, '600 tonluk olarak tasarlanan bu depoyu iki ayda devreye sokacağız. Böylece hem su stoğumuz artacak, hemde olası bir arıza durumunda yüksek kesimlerde yaşanan kesinti önlenmiş olacak. Depo betonarme olarak Belediyenin teknik ekibi ve makine parkı ile yapılacak' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akçakoca Osmaniye tepesine 600 tonluk su deposu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN