Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanseri yendi ama 'meleğini' kaybetti

Kansere yenik düşen Fatma Peluze Gümüşkaşık'ın destek olduğu, kendisi gibi kanser hastası olan Emre Yılmaz (14), genç kadının ölümüyle yıkıldı. Emre sürekli ailesine, "Fatma ablam hiç gelmeyecek mi?" diye soruyor

Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu'nda makyöz olarak çalışan Fatma Peluze Gümüşkaşık, 10 yıl önce diş ağrısı şikâyetiyle gittiği hastanede yapılan tetkiklerde kanser olduğunu öğrendi. Kanser, akciğerine sıçramıştı. Doktorlar "En fazla 2 ay yaşar" dedi. Yılmadı, mücadele etti. Hastalığı sırasında yaşadıklarını tiyatroya aktarmaya karar verdi. Bir taraftan tedavisi sürüyor, diğer yandan senaryo yazıyordu. Kendi yazdığı, "Ölümü Erteledim" adlı tek kişilik tiyatro oyununu 6 yıl önce sahneledi. Oyun, kanser hastası bir kadının iç dünyası, hayata bağlanışı, eşi, çocukları ve çevresindekilerle yaşadıklarını anlatıyordu. Oyunun geliri Giresun'da yaşayan ve beyin tümörü kanseri olan 7 yaşındaki Emre Yılmaz'ın tedavisine bağışlandı. Gümüşkaşık'ın, durumu geçen yılın ekim ayında iyice ağırlaştı. Sekiz yıldır kanser mücadelesi veren Gümüşkaşık, 43 yaşında hayatını kaybetti. Gümüşkaşık'ın yardım ettiği çocuklardan biri olan Emre Yılmaz ise bugün 14 yaşında. KTÜ Tıp Fakültesi'nde yapılan tetkiklerde Emre'nin beyin tümörü kanserini yendiği belirlendi. Ama Emre kendisine en zor günlerinde yardım eden Fatma Ablası'nı hiç unutamadı. Gördüğü ağır tedavi nedeniyle iki gözünde katarakt oluşan ve guatr hastalığına yakalanan Emre, "Zor günlerimde beni sahiplendi. Moral verdi... Onu çok seviyorum, unutamıyorum. Bir daha hiç gelmeyecek mi?" diye soruyor.

'AİLEMİZDEN BİRİYDİ'
Baba Salih Yılmaz, Emre'nin yakında guatr, ardından katarakt ameliyatı olacağını belirterek, "Oğlum kanseri yendiği gün, sevinçten ağladık. Çok büyük sıkıntılar çektik. O sıkıntılı günlerimizde Fatma Peluze Gümüşkaşık yanımızdaydı. Kanserliydi ama kanserli birine umut dağıtıyordu, hayat veriyordu. O, mücadelesini kaybetti. Bizim ailenin bir ferdi gibiydi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanseri yendi ama 'meleğini' kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN