Şemdinli'de dereler taştı

'nin Şemdinli ilçesinde etkili olan aşırı lardan dolayı dereler taştı yollar zarar gördü.

Giriş Tarihi: 18.3.2013 10:18
İki gündür bölgede etkili olan ve aralıksız yağan lardan dolayı Pesan Çayı'nın debisinin yükselmesinden dolayı Derecik karayolu zarar gördü. İlçeye bağlı 15 kilometre uzaklıkta bulunan Boğaz köyü yolu da yağışlardan dolayı ulaşıma kapandı. Vatandaşlarda Hamit Türkoğlu, ilk defa suyun bu kadar yükseldiğini gördüğünü söyledi. Türkoğlu, 'Suyla birlikte büyük kütükler geliyor. Neredeyse yolun yarısını götürecek kadar sular yükseldi. İlk defa böyle bir şey görüyoruz. 2-3 gündür sürekli yağmur yağıyor. Yağışlar çok ve hiç durmuyor. İnşallah büyük bir afetle karşılaşmayız' diye konuştu.
Aşırı yağışlardan dolayı yolu kapanan Boğaz köyü sakinlerinden Ali Sakin ise 'Maalesef Boğazköy yolu kapalı. Ancak yağışlar diner ve su seviyesi biraz düşerse yol açılır. Bu halde maalesef aracımız köye gidemez. Yağmurlardan dolayı çok zor durumdayız. Yollar kapalı ve bir çok yere kaya iniyor' dedi.
Karayolları 117. Şemdinli Şube Şefliği ise, ekiplerin aralıksız bir şekilde yola düşen kaya ve çamuru temizlediğini belirtti. Sürücülere uyarıda bulunan yetkililer, mecburi olmadığı sürece yola çıkmamaları ve yağışlardan dolayı birçok alanda yola kaya indiğini söylediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şemdinli'de dereler taştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN