Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silopi'de 'torunlar ecdadıyla buluşuyor' etkinliği

Şırnak'ın Silopi Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Torunlar Ecdadıyla Buluşuyor' projesi kapsamında 200 öğrenci İstanbul ve Çanakkale gezilerine uğurlandı.

Giriş Tarihi: 25.3.2013 11:00
Silopi Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen projede Silopili öğrenciler İstanbul'u 2 gün gezdikten sonra gezilerine Çanakkale'de devam edecek. Öğrenciler burada Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret ettikten sonra memleketlerine dönecek.

Gezi hakkında açıklamada bulunan özel bir dershane öğretmenlerinden Ekrem Altınbaş, Silopi Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen proje kapsamında 200 öğrenciyi İstanbul ve Çanakkale gezilerine götüreceklerini söyledi. Altınbaş, "Silopi dışına çıkmayan öğrencilerimize İstanbul, Çanakkale gibi şehirlerde gezdirerek onların bir güzellikleri görmesini sağlamayı umut ediyoruz" dedi.

Kafilenin sorumlu öğretmenlerinden Ali Güçlü ise Silopi Kaymakamlığı ve Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlenmiş olduğu İstanbul ve Çanakkale gezisine katıldıklarını ifade etti. Güçlü, "Öğrencilerimiz bu ülkenin öğrencileri Silopi'de doğdu büyüdü ama İstanbul gibi büyük bir şehri görmedi geçmişte 250 bin şehit vermiş olduğumuz Çanakkale gibi Çanakkale destanın yaşandığı bir yeri görmedi, Çanakkale anıtını görmedi.

Amacımız birlik ve beraberlik içinde Silopi'deki gençleri İstanbul'daki kültürel ve sosyal zenginlikleri tanıtmak Çanakkale destanın yaşanmış olduğu oraları arkadaşlara göstermek. İnanıyorum ki arkadaşlarda bu ruhla bu aşkla bu zaman zarfında bunu hissedecekler mutlu bir şekilde gezip göreceğiz" şeklinde konuştu.

Geziye katılan öğrenciler ise Türkçe ve Kürtçe olarak yaptıkları konuşmalarında böyle bir geziye ilk kez katılacaklar için heyecanlı olduklarını ve böyle bir projeyi yapan yetkili kurumlara çok teşekkür ettiklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silopi'de 'torunlar ecdadıyla buluşuyor' etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN