Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'teki köy yollarında karla mücadele devam ediyor

Yurdun birçok bölgesinde bahar yaşanırken, nisan ayına girmek üzere olduğumuz bu günlerde ve ilçelerinde kapalı köy yollarında halen karla mücadele devam ediyor.

Giriş Tarihi: 27.3.2013 12:46
Kar esaretinin devam ettiği ilde, karla mücadele ekipleri 'in ücra köylerinde yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için kapalı köy yollarında karla mücadele çalışması yürütüyor. Dağ yamaçlarında yer yer metreleri bulan kar yığınlarıyla mücadele eden ekipler,canla başla çalışarak kapalı köy yollarını tek tek ulaşıma açmaya çalışıyor. Karın hüküm sürdüğü şehirde yapılan başarılı karla mücadele çalışmaları tüm kesimden takdir toplarken, Bitlis'te baharın gelişi dört gözle bekleniyor.

"BİTLİS'TE BU YIL KARLA MÜCADELE YILI OLDU"

Yürütülen karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Bitlis'te bu yıl takdire şayan bir mücadele verdiklerini söyledi. Belediye, İl Özel İdaresi ve Karayolları'ndan oluşan karla mücadele ekipleriyle Bitlis'te başarılı bir kış çalışması yürüttüklerini kaydeden Vali Yurdakul, "Karla mücadele ekiplerimiz, bu yıl karla mücadelede geceli ve gündüzlü çalışma yürüterek vatandaşlarımızın mağdur olmalarının önüne geçtiler.

Son derece başarılı bir mücadele veren ekiplerimizi tebrik ediyorum. Bu sene gerçekten karla mücadele yılı oldu. Vatandaşlarımızın kırsalda ve şehir merkezinde mağdur olmamaları için çok özel çabalar harcandı. Zannediyorum, bundan sonra fazla ağır bir kar yağışı olmayacak. Olursa da ekiplerimizin mücadelesi devam edecek. Ben tekrar yolun açılmasında emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlis'teki köy yollarında karla mücadele devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN