, na kavuşuyor

Giriş Tarihi: 2.4.2013 17:39

Belediyesi tarafından yapımına başlanan nın inşaatı hızla devam ediyor.

Çevre yolu üzerinde bulunan ve inşaat çalışmaları devam eden yeni tamamlandığında bölgenin önemli kavşak noktalarından biri olan yeni ve modern bir terminale kavuşacak.

11 milyon 190 bin TL'ye ihale edilen ve 2014 yılı Eylül ayında bitmesi öngörülen terminal inşaat çalışmalarının bu hızla gitmesi durumunda 2014 yılı başlarında tamamlanabileceği ifade ediliyor.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, mevcut otobüs terminalinin yetersiz kaldığını ve gelişen ve değişen Çorum'a yakışmadığını belirterek ''Çorum, ülkemizin doğu-batı ve kuzey-güney istikametinde önemli bir kavşak noktasında yer almaktadır. Çorum, yaptığımız çalışmalar neticesinde şehircilik bakımından önemli mesafeler almış, adeta kabuk değiştirmektedir.

Bu gelişmelere paralel olarak çok uzun yıllar önce yapılmış ve günümüzde ihtiyaçlara cevap veremeyecek durumda olan pek çok yapıyı yeniden inşa ediyoruz. Bunlardan bir tanesi de yeni terminal binasıdır. Yeni terminal binası tamamlandığında hemşehrilerimizin yanı sıra bölge insanına verilen hizmetin kalitesi de artacaktır.'' dedi.

Terminallerin bir şehrin aynası olduğunun altını çizen Külcü, Karadeniz'e yolcu otobüsleriyle seyahat eden bölge insanların Çorum'un gelişmişliğini yeterince fark edemediğini, mevcut terminalin kötü görüntüsünün kentin tanıtıma olumsuz yönde etki ettiğini vurguladı.

Yapımı devam eden yeni terminalin 54 bin 379 metre kare alanda inşa edildiğin dile getiren Başkan Külcü, bunun 10 bin metre karesinin kapalı alandan oluştuğunu kaydederek ''Şehirlerarası otobüsler için 37 peron, ilçe minibüsleri için 36 peron ve 250 araçlık otoparka sahip yeni terminalimizin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Hemşehrilerimize hayırlı olsun.'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çorum, terminal binasına kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN