Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirözü ilçesi Karadeniz bölgesinin kaba yem üretim üssü haline geliyor

Demirözü Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüğü tarafından çiftçilere yönelik Mısır Silajı ve Kaba yem alımı konusunda bilgilendirme konferansı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 8.4.2013 10:31
Konferansa; Tarım Kredi Kooperatif Trabzon Bölge Müdürü Süleyman Kurt, Bölge Müdür Yardımcıları Engin Çubukcu ve Murat Topkara, Bayburt Tarım İl Müdürü Abdurrahman Karabulut, Belediye Başkanı Selami Ersen, AK Parti İlçe Başkanı Çağlar Seyrek, Demirözü, Aydıntepe, Köse, Akşar, Gökçedere ve Yelpınar kooperatifleri Müdürleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Bölge Müdürü Kurt yaptığı sunumda 2012 yılının değerlendirmesini yaparken 2013 yılına aitte yapılacakları anlattı bu kapsamda KUDAKA dan çıkarılan 550 bin TL lik destekle 500 kg lık ve 100 kg lık mısır paketle makinaları bir adet Traktör ve kepçesi bir adet 12 tonluk kamyon ve 600 m2 lik kapalı alan depoları yapılacağını söyleyip Demirözünden alınan Mısır Silajı alım kapasitesinin 10 bin ton a kadar yükseltileceğini ve buna ilave olarak 2013 yılı itibariyle Kaba Yem alımının da yapılacağını bildirdi.

Böylece Demirözü İlçesinin Karadeniz sahil bölgesindeki çiftçilerin kapa yem ini karşılamada üretim üstü haline geleceğini bahsetti. Süleyman Kurt, konuşmasının sonunda 2012 yılında gerçekleştirdiğimiz 'Tarım Kredi Silaj Yem' Projemize ve KUDAKA dan çıkarılan Demirözü Tarım Kredi Kooperatifi Paket Silaj Yem Kapasite Artım Projesine katkılarından dolayı Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek adına Çağlar Seyrek'e, Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen'e ve Demirözü AK Parti ilçe Başkanı Çağlar Seyrek'e teşekkürlerini sunup katkılarının devamını bekleyip plaket taktim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirözü ilçesi Karadeniz bölgesinin kaba yem üretim üssü haline geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN