Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kümbet yolu yayla sezonuna hazırlanıyor

Giresun İl Özel İdaresi'nin hava şartlarının uygun hale gelmesi nedeniyle yol çalışmalarına başladığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 26.4.2013 11:05
Giresun'un Kümbet Grup Yolu'nda sıcak asfalt çalışmalarının başladığını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, geçen yıl afetten dolayı zarar gören yaklaşık 18 kilometrelik Kümbet, Kotana yolunun standardının yükseltileceğini söyledi.

Öden yaptığı açıklamada '2012 yılı sonunda yapımı planlanan ancak kötü giden hava şartları nedeniyle yapılamayan Dereli, Kümbet, Kotana 2. kısım asfalt ve sıcak asfalt çalışmaları başlamıştır. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan afet nedeniyle alt yapısı büyük zarar gören 17,5 kilometre uzunluğundaki Kotona-Kümbet yolumuzun standardının yükseltilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu manada 2012 yılında 2 kısım olarak yapılan çalışmaların ilk kısmı olan birbuçuk kilometrelik bölümde alt yapı çalışmaları tamamlanarak asfalt çalışması bitirilmişti. 2. Kısım olarak yapılan çalışmalarda 3 kilometrelik bölümde ise alt yapı çalışmaları 2012 yılında tamamlanmıştı. Alt yapısı tamamlanan 3 kilometrelik bölümün BSK asfalt ve sıcak asfalt çalışmaları da başlamıştır. Yapılan çalışmalar hava şartlarının iyi gitmesiyle birlikte kısa sürede tamamlanarak Turizm yolumuz olan Dereli Kotana Kümbet yolumu standartları yükseltilmiş olacak' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kümbet yolu yayla sezonuna hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN