İlkad ım geleceğe emin adımlarla yürüyor

Giriş Tarihi: 18.6.2013
Samsun'un en büyük ilçesi olan İlkadım 305 bin nüfus ile bir çok ili geride bıraktı. İlk yerleşim merkezi olmasıyla bir çok tarihi, sanatsal ve kültürel mekanlara sahip İlkadım, ticari ve ekonomik faaliyetlerin de merkezidir. Adını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeyi başlatmak üzere Samsun'a attığı adımdan alan İlkadım ilçesi, tarihi kimliğiyle de önemli bir konumda.. Bu tarihi ilçeye olan sorumluluğun bilinciyle bir çok projeye imza atan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yaptığı hizmet ve faaliyetlerle birçok alanda ilkleri gerçekleştirdi.

NİŞANTAŞI GİBİ OLACAK

Mimari süsleme ve yenileme çalışmasıyla tarihi Mecidiye Caddesi'ni seçkin bir ticaret merkezi haline getireceklerini ifade eden Demirtaş "Işıklandırma çalışmasıyla tarihi çarşıya şık bir görünüm kazandırdık. 'Yaşayan Tarih Mecidiye' projesi kapsamında işyeri ve yapı cephelerinde mimari süsleme ve yenileme çalışması yapıyoruz. Esnaflarımız projemize sıcak ve olumlu bakıyor. Mecidiye Caddesi'nde yer alan işyerlerinin dış cephelerini düzenleyerek söz konusu caddeye alışveriş merkezi görüntüsü vermeyi planlıyoruz. Projenin hayata geçmesi ile Mecidiye Caddesi'ni seçkin bir alışveriş merkezine kavuşturacağız" diye konuştu.

EĞİTİME TAM DESTEK

Rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında eğitim, sağlık, spor ve kültür alanlarında da bir çok hizmeti halkla buluşturduklarını ifade eden Demirtaş, "İlçemizdeki tüm okullarımızın ihtiyaçlarını giderek yavrularımızın en iyi ortamlarda eğitim görebilmesine imkan sağladık. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmesi için organizasyonlar tertipledik. İlçemizin 50 mahallesine Kadifekale Spor Kompleksi ve Bilgi Evi tarzında yeni yapılar kazandırarak gençlerin topluma faydalı bireyler olmasını sağlayacağız. Belediyemizin mali yönden sıkıntısı kalmadı. Ülkemizin aydınlık geleceğe kavuşması için gençlere yönelik sosyal projeler üzerinde çalışıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlkad ım geleceğe emin adımlarla yürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN