Zanaatkârlara destek

Giriş Tarihi: 18.6.2013

YEDAŞ, hizmet verdiği bölgede yok olmaya yüz tutmuş zanaatları sürdüren ustalara sahip çıkıyor. Firma, bu ustaların işyerlerinin enerji ihtiyaçlarını karşılıyor

Nurettin Türkoğlu, YEDAŞ'ın hizmet verdiği bölgede yok olmaya yüz tutmuş zanaatkarlara sahip çıktığını, bu kapsamda Çorum'da bakır kazan üreten Ali Keşkekçi, Sinop'ta el yapımı bıçak imal eden Cengiz Özekes, Samsun'da yumurta topuk ayakkabı yapan Tahsin Gülaçtı, Ordu'da ağaç üzerine hat uygulaması yapan İhsan Gürdal ile Amasya'da bakır semaver üreten Mustafa Sofu isimli ustalara ait işyerlerinin tüm enerji gereksinimlerinin 1 yıl boyunca YEDAŞ tarafından karşılandığını anlattı.

AYDINLATMAYA DESTEK

Türkoğlu, YEDAŞ'ın hayata geçirdiği projeleri şöyle anlattı: "Çevremizi Aydınlatıyoruz' temasıyla 4 milli park ile turizm potansiyeli taşıyan doğal alanlar aydınlatılıyor. 'Tarihimizi Aydınlatıyoruz' diyerek, arkeolojik kazı çalışmalarındaki aydınlatma gereksinimlerini üstlendik. 'Enerji Danışmanları Yetişiyor' projemizle gençleri, enerji sektörünün ortaya çıkardığı iş ve uzmanlık fırsatları konusunda bilinçlendiriyoruz. Ve 'İşin İyisi Sizden, Enerjisi Bizden...' Bu projemiz önemli. Küçük işletmeleri bölge yararına bir hizmet yarışına yönlendiriyoruz. Bölgedeki tüm kuruluşlara 'Siz işin en iyisini üretin, enerjisini biz sağlayalım' diyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Zanaatkârlara destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN