Balıkçı tekneleri ile ot taşıyorlar

Van'ın Gevaş ilçesine bağlı İn köyünde yaşayan vatandaşlar, karayolu ulaşımının olmadığı arazilerden topladıkları otları balıkçı tekneleriyle taşıyor.

Giriş Tarihi: 8.7.2013 12:21
Gevaş ilçesine bağlı İn köyünde yaşayan vatandaşlar, karayolu ulaşımının olmadığı arazilerden topladıkları otları teknelerle taşıyor.

'nde balıkçılık yaparak geçimlerini sağlayan vatandaşlar, avlanma yasağının uygulandığı 15 Nisan-15 Temmuz tarihleri arasında teknelerini taşımacılıkta kullanıyor.

Balıkçılığın yanı sıra tarım ve hayvancılıkla da uğraşan vatandaşlar, karayolu ulaşımının olmadığı Van Gölü sahiline yakın arazilerde yetişen otları
biçerek balya haline getiriyor.

Burada bir süre bekletildikten sonra sırtlarında sahile taşıdıkları balyaları balıkçı teknelerine yükleyen vatandaşlar, hayvanlarının kışlık ot
ihtiyacını bu şekilde karşılıyor.

Karayolu ulaşımı olmadığı için otları teknelerle köylerine taşıdıklarını belirten vatandaşlar, "Otların bulunduğu alan köyümüze çok uzak.
Sırtımızda ya da hayvanlara yükleyerek buradaki otları götüremediğimiz için balıkçı teknelerimizi taşımacılıkta kullanıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkçı tekneleri ile ot taşıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN