Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yolu'na 250 bin TL aktarıldı

Özal köyü kanalizasyonu için 500 bin TL kaynak.

Giriş Tarihi: 6.8.2013 14:43
İl Genel Meclisi'nin Ağustos ayı toplantısı devam etti. Toplantıda, yolu iyileştirme çalışması için 250 bin TL, Özal köyü Kanalizasyon için de 500 bin Tl aktarılması kararlaştırıldı. Toplantıda, Karakaş Konağı'nın akıbeti de soruldu. İl Özel İdaresi Salonu'nda Ağustos ayı toplantılarını Naci Şavata başkanlığında devam ettiren İl Genel Meclisi, gündemindeki maddeleri ele aldı.
Verilen önerge gereği, 'Niyazi Mısri Caddesi'nde bulunan Karakaş Konağı'nın İl Genel Meclisimizin oluru ile belirli süreyle Barolar Birliği'ne verilmişti. Ancak şu ana kadar Barolar Birliği tarafından kullanılmadığı görülmektedir. Atıl şekilde duran Karakaş Konağı'nın akıbeti hakkında İl Genel Meclisi üyelerine bilgi verilmesi' talebi ele alındı. Konunun, Eğitim ve Kültür Komisyonu tarafından araştırılması için havale edildi.

Toplantıda ayrıca şu kararlar alındı:
Vilayetler Hizmet Birliğine fazla ödenen tutarın 2013 mali yılı katkı payından mahsup edilmesi nedeniyle 2013 mali yılı bütçesinden Vilayetler Hizmet Birliğine ayrılan 500 bin TL'nin Özal Köyü kanalizasyon yapımı harcama kalemine aktarılması kararlaştırıldı.
Nemrut yolu yapımı için Kültür ve Turizm Bakanlığından gönderilen 250 bin TL ödeneğin İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün harcama kaleminden Yol ve Ulaşım Müdürlüğünün harcama kalemine aktarılarak yaptırılması kararlaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nemrut Dağı yolu'na 250 bin TL aktarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN