Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da duraklara reklam asanlara para cezası kesilecek

Belediyesi otobüs duraklarına reklam ve ilan asanlara 182 lira para cezası kesilecek.

Giriş Tarihi: 14.8.2013 16:27
Vatandaşların gerek yağmurlu ve gerekse yaz mevsiminde güneşli havalardan korunması adına şehrin farklı noktasına yerleştirilen otobüs duraklarının son zamanlarda bilinçsiz bir şekilde kullanılması üzerine, Belediyesi tarafından bir uyarı mesajı yayımlandı.

Özellikle firma tanıtımları ve kiralık-satılık ev ya da araba ilanlarının son dönemde yoğun bir şekilde otobüs duraklarına asılması sonrası çirkin bir görüntü oluştuğuna dikkat çekilen açıklamada, otobüs duraklarının cam ve metal kısımlarına da zarar veren kişi ya da kişilerin tespiti halinde, ceza-i işlem uygulanacağı kaydedildi.

Vatandaşların bu konuda daha bilinçli ve duyarlı olması adına otobüs duraklarına uyarı yapıştıran yetkililer, yapılan haber ve uyarılara rağmen duraklara ilan ya da benzeri tanıtım materyalleri asmaya devam eden kişi ya da kişilere kabahatler kanunun 42/1 maddesine göre 182 TL ceza-i işlem uygulayacak.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada vatandaşların bu durumdan mağdur olmaması ve ceza-i yaptırım görmemeleri için daha duyarlı olmaları istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elazığ'da duraklara reklam asanlara para cezası kesilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN