Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevreyolu'na yeni bir tünel eklendi

Giriş Tarihi: 16.9.2013 14:23

'nun büyük projelerinden olan ve Ordu trafiğini büyük oranda rahatlatacak olan Ordu Çevre Yolu'na bir tünel daha eklendi.

Türkiye'de denize yapılan ilk havalimanı olan -Giresun Havalimanı, Karadeniz-Akdeniz Yolu'yla birlikte Ordu'nun büyük projeleri arasında yer alan ve şehir içi trafiği büyük oranda rahatlatacak olan Ordu Çevre Yolu'nda çalışmalar sürüyor. Ordu Çevre Yolu'nun Boztepe ve Öceli Tünelleri'nde şu ana kadar toplam kazılan alan 6 kilometreyi geçti. Tüneller içindeki ilk ışık Öceli Sağ Tüneli'nden çıkacak. Çift taraflı kazı işleminin sürdüğü Öceli Sağ Tüneli'nde 350 metrelik kaya parçası da kazıldıktan sonra ilk ışık görülecek. Öceli Sağ Tüneli'ndeki kazı çalışmasının yılbaşına kadar bitirilmesi planlanıyor ve ilk ışığın Öceli Sağ Tüneli'nde görüleceği belirtildi.

Tünellerin yapımına devam edilen Ordu Çevre Yolu'nda viyadüklerin de yapımına başlandı. Civil Irmağı üzerindeki viyadükler aynı anda dikilecek. Ordu Çevre Yolu'nda değişiklik yapılarak, Boztepe ve Öceli tünellerine bir tünel daha eklendi, Terzil köyüne de bir tünel yapılacak. Terzili Tüneli'nin uzunluğu 1 kilometre olacak ve bu tünelle birlikte yol 175 metre kısalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ordu Çevreyolu'na yeni bir tünel eklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN