Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gecekondu bölgesiydi, şehrin yeni çekim merkezine aday

Korkut, yerli firmalara çağrı yaptı.

Giriş Tarihi: 24.9.2013 10:43
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, gecekondulardan temizlediği Mehdiefendi ve Hasanibasri Kentsel Dönüşüm alanında ürettiği 46.5 dönüm arsa için Erzurumlu firmalara çağrı yaptı.

İki Kentsel Dönüşüm ve Yenileme alanının Erzurum'un yeni çekim merkezi olmaya aday olduğunu ifade eden Ali Korkut, '3 yıl süren kamulaştırma sürecinin meyve verme dönemine ulaştık. Erzurum'un en yeni çekim merkezi ve cazibe alanı olmaya aday bir bölge. Geleceği parlak olan bu alanda yapılaşma için satış süreci başladı. Erzurumlu firmalarımızı, sermaye sahiplerini bu yeni cazibe merkezinde yer almaya davet ediyorum' dedi.

Erzurum'un Gecekondulaşmasının en yoğun olduğu bir bölge, şehrin cazibe ve çekim merkezi olma yolunda ilerliyor. Yakutiye Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Alanı olarak ilan edilen, Mehdiefendi mahallesi ile Hasanibasri mahalleleri çağdaş yaşam alanları için yapıma hazır durumdalar. 3 yıl boyunca belediye bütçesiyle yoğun bir kamulaştırma yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, hasat zamanının geldiğini ifade etti. Gecekondulardan arındırılan alanları gezen Korkut, firmalara burada yer almaya çağırdı. Ali Korkut, 'Mehdiefendi ve Hasanibasri mahallelerimiz gecekondu yoğunluğuyla şehrin kötü görüntüsünün en önemli kaynaklarıydı. Bu iki mahallerimizde kamulaştırmaları tamamladık. Mehdifendi mahallesinde 43, Hasanibasri mahallemizde 23.5 dönüm alan satışa hazır konumdalar. Yeni ve çağdaş yaşam alanlarına dönüşecek bu iki alan için Erzurumlu firmalarımızı, yapılaşmanın içerisinde görmek istiyoruz' şeklinde konuştu.

YENİ ÇEKİM MERKEZİ
Ali Korkut, Erzurum'un yeni çekim merkezinin hızla oluştuğunun altını çizerek, '2010 yılında çizdiğimiz bir tablo yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Üç Kümbetler Projemiz, Prof. Dr. Recep Akdağ yol ve caddemiz, Hasanibasri, Mehdiefendi ve Habipefendi mahallelirini içerisine alan Kentsel Dönüşüm çalışmaları. Bunlar çizdiğimiz program doğrultusunda adım adım gerçekleşiyor. Erzurum burada yeni bir cazibe ve çekim alanına kavuşuyor. Çok emek ve para harcadık. Mehdiefendi mahallesinde 43, Hasanibasri mahallesinde 23.5 dönüm alan yapılaşma için hazır bekliyor' ifadelerini kullandı.

KÜLFETİ BİZE, MENFAATİ ERZURUM HALKINA
Korkut, 'Biz, yola çıkarken bir şeyin altını çizmiştik. Oda, kentsel dönüşümü belediye imkanlarıyla yapacağımızı, sorunlu olan Erzurum ekonomisinin canlanması için elimizi taşın altına koyacağımızı deklare etmiştik. Hala biz sözümüzdeyiz. Elimizi taşın altına koyduk, şimdi getirisi yüksek bir alan için Erzurumlu firmalarımızı, sermaye sahiplerini burada yer almaya çağırıyoruz.

Biz iki başlı düşünerek hareket ediyoruz. Amacımız, yerli firmalarımıza yeni alanlar açmak, onlar iş yaparken Erzurum halkına yeni iş alanları, yeni ekmek kapıları açmalarına destek olmaktır. Bir ekmeği Erzurum insanı olarak bölüşerek çoğalta bileceğimize inanıyorum' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gecekondu bölgesiydi, şehrin yeni çekim merkezine aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN