Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazaların yaşandığı bölgeye üst geçit

'ta trafik kazalarının yoğun olduğu bölgeye yapılan yaya üst geçidi törenle açıldı.

Giriş Tarihi: 1.10.2013 16:59
Gaziosmanpaşa Bulvarı Endüstri Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi önünden geçen yolda yaşanan kazalara karşı yapılan yaya üst geçidinin açılışı törenle yapıldı. Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Adnan Çiçek, okullar bölgesi olarak bilen ana yoldan karşıya geçişlerde meydana gelen kazalara dikkat çekerek, 'Biz de bunun üzerine uzun yıllar önce yolun refüj bölümünü ferforje ile bölmüştük. Fakat yapmış olduğumuz gözlemler ve emniyet müdürlüğü trafik denetleme şube müdürlüğümüzün kayıtlarında burada yaya geçitlerine rağmen halan kazalar olmaya devam etti. İl trafik komisyonumuz bir toplantısında almış olduğu kararla bu bölgeye bir yaya üst geçidi yapılmasını karara bağladı.

Bizim projelerimizin arasında olmamasına rağmen, ulaşım hizmetleri müdürlüğümüz tarafından üst geçit yapıldı. Temennimiz odur ki bundan sonraki süreçte inşallah buradan çocuklarımız geçerken üst geçidi kullanırlar. Veya diğer vatandaşlarımız karşıya geçerken üst geçidi kullanırlar. Tabi ilimiz gelişmekte olan bir il. Trafik kültürü yeni yeni oluşuyor. Özelikle karşıdan karşıya geçişlerde halen ciddi sıkıntılarımız söz konusu. Araç parkında halen ciddi sıkıntı söz konusu' dedi.

GOP Bulvarı'nda yol bölme çalışması ile beraber kazalarda çok ciddi bir azalma olduğunu ifade eden Başkan Çiçek, 'Bundan sonra uygulamaya koyacağımız park metre çalışmasında da bunun mümkün olduğu ölçüde azalacağını ümit ediyoruz. Amacımız, şehrimize yakışır bu şekildeki yapılarla şehrimizdeki gerek yaylarımızın gerekse araçlarımızın daha düzenli şekilde trafikte seyretmesini sağlamak. Ama bu konuda halkımıza daha fazla görev düştüğü kanaatindeyim. Çünkü şehirde yaşamanın asgari kurallarıdır bunlar. Yaya geçitlerinden nasıl geçirilir, nereye araç park edilir, hangi hızla seyredilir. Elbette ki hem emniyet müdürlüğümüzün hem de belediyemizin bu konudaki işlemlerinin kolaylaştırılması konusu birazda halkımıza düşüyor. Birazda halkımızdan duyarlık bekliyoruz' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazaların yaşandığı bölgeye üst geçit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN