Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm Fakültesi'ne botanik bahçe

Samsun'un Bafra ilçesinde merhum babaları Şevket Aşcı adına 8 milyon lira bağış yapılarak OMÜ Şevket Aşcı Turizm Fakültesi'nin yapımını gerçekleştiren Aşcı ailesi şimdi de aynı fakülteye botanik bahçe için bitki çeşitleri ve ağaç bağışında bulundu.

Giriş Tarihi: 1.10.2013 15:22
Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde kamusal binalarda uygulanan kış bahçesi Karadeniz Bölgesi'nde ilk defa OMÜ Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültesi'nde oluşturuldu.
Astaş Holding Genel Başkan Yardımcısı ve SAMKON Genel Başkanı Kaya Aşcı, 'İstanbul'da kendi ellerimle yetiştirdiğim, Bafra ve Karadeniz Bölgesi'nde olmayan bitki çeşitlerini merhum babamız adına yaptırdığımız ÖMÜ Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültesi'nin kış bahçesi için 1 TIR ile getirdim. Bu kış bahçesi projede yoktu. Ben projeye sonradan eklettim. Bu tür bitki çeşitlerinin yeni neslinde, burada okuyacak gençlerimizin de bilmesini, görmesini istedim. Daha doğrusu mini bir botanik bahçe oluşturduk. Ayrıca fakültede Bafra'nın turizm potansiyellerinin sergilendiği 50 tablo fotoğraf sergiliyoruz. Sadece fakülte binası içerisinde değil, dış çevresinde de bu bitki çeşitlerini yerleştirdik' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm Fakültesi'ne botanik bahçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN