Karadeniz Sahil Yolu'nda

Fındıklı-Arhavi yolu nedeniyle yaklaşık bir saat ulaşıma kapandı. Yola düşen kayalara çarpan şehirler arası yolcu taşıyan bir otobüste maddi hasar oluştu.

Giriş Tarihi: 8.10.2013 14:31 Güncelleme Tarihi: 8.10.2013 14:44
Karadeniz Sahil Yolu, Fındıklı-Arhavi arasında meydana gelen nedeniyle yaklaşık bir saat ulaşıma kapandı.Fındıklı ilçesinin Sümer Yalı mevkisinde yamaçlardan kayan toprak ve kaya parçaları, Karadeniz Sahil Yolu'na düştü. Heyelan nedeniyle yolun Fındıklı-Arhavi istikameti yaklaşık bir saat ulaşıma kapandı.

Yol, Karayolları ekiplerince yürütülen çalışma sonucu ulaşıma açıldı.Heyelan sırasında Fındıklı-Arhavi yönüne seyir halindeki Mustafa
Küçükbaş yönetimindeki 53 HF 953 plakalı şehirler arası yolcu otobüsü, yoldaki kayalara çarptı. Maddi hasar meydana gelen otobüsteki yolcular, başka bir otobüse aktarıldı.

Sürücü Küçükbaş, yaptığı açıklamada büyük bir kazayı ucuz atlattıklarını belirterek, "Seyir halinde virajı alır almaz heyelanı gördüm.
Elektrik direği aşağıya doğru iniyordu. Daha sonra taşlar yola akmaya başladı.Ben elektrik direğinden korktum. Biraz kaçtım ve yola akan taşların üzerine çıktım. Yolcularda aşırı bir panik olmadı. Biraz bağrışmalar oldu. Araçta maddi hasar oluştu. Yolcularımızı başka otobüse aktardık" dedi.

Heyelan sebebiyle enerji nakil hatlarında da hasar oluştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadeniz Sahil Yolu'nda heyelan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN