Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da hava kirliliği

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Iğdır Belediyesi zabıta görevlileri, kış aylarında ısınmaya bağlı oluşan hava kirliliğini önlemek amacı ile çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 21.11.2013 15:20
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre Yönetimi Şube Müdürü Zehra Arat Yılmaz, kentte herkesin şikayet ettiği, kış aylarında ısınmaya bağlı oluşan hava kirliliği nedeniyle belirlenen kurallara herkesin uyması gerektiğini söyledi. 2012 yılı içerisinde kurallara uyulması sebebiyle kentte kış aylarında önceki yıllara göre ciddi iyileşme yaşandığını ifade eden Yılmaz, 'Bu senede tüm vatandaşlarımızın aynı hassasiyeti gösterecekleri ve il müdürlüğümüzle işbirliği içinde hava kalitesini bozdurmayacakları inancındayız.

Bu kapsamda; il müdürlüğümüz ve belediye başkanlığı zabıta müdürlüğü personellerinden oluşturduğumuz denetim ekipleri tarafından, ilimizdeki kalorifer sistemiyle ısınan tüm binalar, MÇK kararlarında belirtilen münavebeli yakım sistemine uygunluğu sabah 05.30-07.00 ile akşam 15.00-16.30 saatleri arasında resen ve şikayete bağlı olarak denetlenmektedir' dedi.

Denetimlerinde kullanılan kömürün standartlara uygunluğu, kalorifercinin belgeli ve işin ehli olup olmadığı, mahalleler için belirlenen saatler arasında ilk ateşlemenin yapılıp yapılmadığının kontrolü yapılırken, aynı zamanda daha ekonomik ve çevreye en az zarar verecek olan yakma teknikleri gibi konularda da bilgilendirme yapılmakta olduğunu ifade eden Yılmaz, 'Bu amaçla il müdürlüğümüzce hazırlanmış olan kalorifer yakma talimatnameleri ve broşürler dağıtılmaktadır' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Iğdır'da hava kirliliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN