Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite öğrencilerine kuru temizleme ücretsiz

Giriş Tarihi: 27.12.2013 15:40

Giresun'da hizmete açılan çamaşırhanede üniversite öğrencileri çamaşırlarını ücretsiz yıkatıp giysilerini ütülettirebilecek.

Giresun Belediyesinin hizmete açtığı öğrenci çamaşırhanesinde üniversite öğrencileri çamaşırlarını ücretsiz yıkatabilecek ve ütü yaptırabilecek.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin en büyük ihtiyaçlarının kalacak yer, yemek ve çamaşır olduğunu
söyledi.

Kalacak yer konusunda belediyelerin yurt yapmasının mümkün olmadığını belirten Aksu, "Giresun'da ciddi öğrenci sayısı var. Çamaşır küçük görünse bile büyük bir sorun. Arkadaşlarımızla konuştuk, böyle bir hizmeti devreye sokmaya karar verdik" dedi.

Her şey ücretsiz

Aksu, öğrenci çamaşırhanesinde her şeyin ücretsiz olduğuna ve çamaşırhaneyi yalnızca öğrencilerin kullanabileceğine dikkati çekerek, şunları
kaydetti:

"Belki ulaşımla ilgili öğrencilerimizin sıkıntıları olabilir ama onların da mutlaka kent merkezine geldikleri günler vardır. O günlerde burada çamaşırlar yıkanıp ütülenip çıkacak. Aynı günde verecekler, aynı günde alacaklar. Hemen hemen 3 saatlik bir işlem var. Bir saat yıkaması, bir saat kurutma makinesine konması, ondan sonra da ütülenmesi. Öğrenci çamaşırhanesinde yıkama, kurutma, ütüleme, her şey ücretsiz, her öğrenci gelip buradan faydalanabilir. Bu ilk şubemiz, şehrin belli yerlerinde bunu devam ettireceğiz."

Çamaşırhanede 4 kadın personelin çalıştığını, yoğunluğa göre sayıyı artırabileceklerini dile getiren Aksu, "9 kilogramlık 4 makinemiz var. 36
kilogram çamaşır aynı anda yıkanabiliyor. Çocuklarımız caddeye bir tur atmaya gittiğinde bu yıkama işi zaten bitmiş olur" diye konuştu.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ise öğrencilerin sorunlarından biri olan çamaşırın bu hizmetle çözüleceğini ifade ederek, "Bu
anlamda çok büyük bir kolaylık. Çocuklarımız için çok önemli bir hizmet. 25 bin genci barındıran bir üniversitenin rektörü haricinde, öğrencilerin 'rektör annesi' olarak belediye başkanımıza bu hizmetten dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite öğrencilerine kuru temizleme ücretsiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN