Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patlayan borudan fışkıran sular buzdan heykele dönüştü

Muş'ta geceleri eksi 20 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı sebebiyle patlayan borudan fışkıran sular, temas ettiği ağaç dallarının da etkisiyle havada donarak adeta buzdan heykele dönüştü.

Giriş Tarihi: 13.2.2014 16:34
Muş'un Hasköy ilçesinde Kızılay depolarının bulunduğu bölgede aşırı soğuklar nedeni ile su boruları patladı. Borulardaki sular metrelerce havaya fışkırdı. Ağaç dallarına temas eden sular gece soğuğun da etkisiyle donarak buz sarkıtı oluşturdu. Kızılay depolarında incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gelen Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, manzarayı görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Akar, soğukların ve bu tür manzaraların bölgenin bir güzelliği olduğunu ifade etti.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, Genel Sekreter Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Mimtez Şimşek, Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Bölge Müdürü Baran Akar ve Hasköy Şube Başkanı Nazım Matpan buz sarkıtının altında hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu sırada Kızılay Genel Sekreteri Kemal Akar, buzda kaydı ve başına sarkıtlar isabet etti. Gazetecilerin yardımı ile tutunan Akar, büyük bir tehlike atlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patlayan borudan fışkıran sular buzdan heykele dönüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN