Yaralı tilki ile keklikler koruma altına alındı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yol üzerinde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan tilki ile Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde vatandaş tarafından Iğdır Orman Su İşleri Doğal Hayatı Koruma Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim edilen 2 keklik koruma altına alındı.

Giriş Tarihi: 20.2.2014 12:09
Iğdır Orman Su İşleri İl Müdürlüğü'nce teslim alınan yaralı tilki ile kanatları yolunmuş olan 2 keklik Iğdır'da yapılan ilk müdahalenin ardından karayolu ile Kars Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ne gönderildi. Konu hakkında gazetecilere bilgi veren Iğdır Orman Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde duyarlı bir vatandaş tarafından bulunan tilkinin burada ilk müdahalesinin yapıldığını söyledi. Türkoğlu, tilkinin sağ kalçasında tramvaya bağlı bir yaralama mevcut olduğunu, yaranın ise ateşli silahla yapılan bir yaralanma olmadığını ifade etti.

TİLKİYİ BULAN VATANDAŞA KUDUZ AŞISI

Tilkinin yolda yaralı halde yatarken kendisini kurtarmak amacıyla araca alan vatandaşı ısırdığını anlatan Türkoğlu, 'Hayvan yaralı olduğu için canı yanıyor. Yabani olduğundan kendi doğal ortamından farklı bir ortamda olduğunda strese giriyor. Zaman zaman saldırganlık gösterebiliyor. Bu nedenle vatandaşı ısırdığını düşünüyoruz. Vatandaşımızda hemen hastaneye gitmiş ve kuduz aşısı yaptırmış. Yani hayvan kuduz değil ama vatandaşa her ihtimale karşı kuduz aşısı yaptırıldı' şeklinde konuştu.

'KANATLARI YOLUNAN KEKLİKLER KORUMA ALTINA ALINDI'

Geçtiğimiz günlerde iki kekliğin kendilerine teslim edildiğini anlatan Türkoğlu, 'Kanatları yolunmuş bir şekilde bir çocuğa 2 adet erkek keklik hediye edilmiş. Doğasever olan vatandaşımız, sağolsun duyarlı davranarak evde saklamak yerine keklikleri bize teslim etti. Bizde keklikleri ve yaralı tilkiyi, Kars Kafkas Üniversitesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Hastanesi'ne göndererek koruma altına alacağız' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaralı tilki ile keklikler koruma altına alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN