Yagmaksan'da 20. yıl gururu

Giriş Tarihi: 27.3.2014

Çorum'un lokomotif firması Yağlılar Makina Sanayi, sektörde 20. yılına girdi. YAĞMAKSAN, sağladığı katma değer ile örnek tesis haline geldi

YAGMAKSAN, genç, dinamik ve profesyonel bir kadro ile kısa zamanda kendisini kanıtlayarak bir kalite güvence sistemine dönüstü. Yaglılar Makina Sanayi, 1994 yılında, uzun yıllar Almanya'da makine sektöründe teknik personel olarak çalısan Mustafa Yaglı ve Necati Yaglı kardesler tarafından kuruldu.

20 YILDA BAŞARI ÖYKÜSÜ

Edindikleri tecrübeleri, bilgi birikimlerini, çalısma ilkelerini ve Alman is disiplinini, firmalarına tasıyan Yaglı kardesler, üretime ilk olarak 1994 yılında Almanya'dan getirilen makineler ile 1.200 metrekare kapalı alanda 6 personel ile basladı. Sirketin Yönetim Kurulu Baskanı Mustafa Yaglı, ilk zamanlarda agırlıklı olarak YAGMAKSAN'ı tanıtmak, is baglantıları kurmak ve firmada yerlestirilmek istenen sistemin alt yapısını olusturmak için gayret sarf etti. Bu ugrasıların kısa süre sonra sonuçları alınmaya baslanınca firma hızlı bir büyüme trendine girdi.

OSB'DE DEV BİR TESİS

YAGMAKSAN Çorum Organize Sanayi Bölgesi'nde 30 bin metrekare açık alan üzerinde 8 bin 500 metrekare kapalı alana sahip isinin uzmanı 130 personel ve 21 profesyonel yönetici ile sektöründe kalitenin öncüsü olmanın haklı gururunu yasıyor. ISO 9001 Kalite Belgesi'ne sahip olan YAGMAKSAN; yılların verdigi tecrübe ve birikim ile yüksek kalitede üretim yapıyor. Ithalat ve ihracat verilerinde bölgesinin önde gelen firmalarından olan YAGMAKSAN Avrupa ve Dünya standartlarında, istege uygun yüksek kalitede muhtelif talaslı imalat parçaları, makine ekipmanları, enerji sektörüne yönelik baglantı elemanları ve disliler üretiyor.

DEV FİRMALARA ÜRETİM

Parçaların üretiminden nihai tüketiciye kadar uzanan serüveninde gerek kalite kontrol gerek lojistik konularında uzman kisi ve kurumlarla çalısan YAGMAKSAN; kendi bünyesinde kurdugu teknoloji gelistirme ve arastırma merkezindeki profesyonel teknik kadrosuyla AR-GE çalısmaları yaparak Türkiye'de ve dünyanın önde gelen firmalara ve markalara istege uygun özel projeler yaparak yeni sistem ve teknolojiler gelistiriyor. Verimlilik Merkezi'nde sürekli degisim ve gelisim, toplam kaliteyi arttırma dogrultusunda; talaslı imalatta metot gelistirme, üretimde ilk ayar etkinligi, proses ve hat denetimi, maliyet düsürme ve verimlilik analizleri, personelin gelisimi ve egitimleri için planlamalar yapılıyor.

TÜRKİYE'NİN İLK YERLİ 'ELEKTRİKLİ OTOBÜS PROJESİ'
YAGMAKSAN Makina'nın genç kusak yöneticilerinden Fatih Yaglı, elektrikli otobüs teknolojisinin yeni bir teknoloji olduguna vurgu yaparak su an Isveç'te kullanılan bu teknolojiyi Çorum'a getirmek istediklerini belirtti. Bu tür yatırımların çok büyük yatırımlar oldugunun altını çizen Fatih Yaglı, "Insallah bu teknolojiyi hem ülkemize hem de sehrimize kazandırmanın gayreti içerisinde olacagız. Bunun çalısmalarına basladık" dedi. Yaglı, söyle konustu: "Türkiye enerji bagımlılıgı olan bir ülke, bizlerde sanayiciler olarak bunu daha az seviyelere indirmek için bir girisim yaptık. Avrupa'nın bazı bölgelerinde yaygın olan elektrikli otobüs teknolojisini yabancı bir firma ortaklıgı ile Türkiye'ye kazandırmaya çalısıyoruz. Bu konuda gerekli girisimleri yaptık, alt yapı çalısmalarına basladık. Bu yıl içerisinde fizibilite çalısmalarını bitirerek yüzde yüze yakını yerli olan bir elektrikli otobüs üretmis olacagız. "

YÜZDE 95 İHRACAT

YAGMAKSAN'ın, makine ve metal sektörlerinde gerek Türkiye'de gerekse dünyada önde gelen tedarikçi firmalar arasında yer aldıgını vurgulayan Fatih Yaglı, agırlıklı üretim konularının, enerji sektörünü kapsadıgını belirtti. Otomotiv sektörüne yönelik yüksek kalitede talaslı imalat yaptıklarını anlatan Yaglı, üretimlerinin yüzde 95'ini ihraç ettiklerini ifade ederek, Almanya, Amerika, Fransa, Isveç, Finlandiya, Meksika, Brezilya'ya ihracat yaptıklarını belirten Yaglı, "Müsterilerimiz arasında Siemens, Man, Alstom, Hübner, Kupek ve Areva gibi dünya markaları var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yagmaksan'da 20. yıl gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN