Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yayaları kavşak ortasına çıkaran alt geçit şaşırtıyor

Bulancak'ta kent merkezinden sahile ulaşım için yapılan alt geçidin bir ucunun kavşağın ortasında bulunması, yayalara zor anlar yaşatıyor

Giriş Tarihi: 22.5.2014 16:06
Bulancak ilçesinde kent merkezinden sahile ulaşım için yapılan alt geçidin bir ucunun kavşağın ortasında bulunması, yayaları zorluyor.

Karadeniz Sahil Yolu inşaatı kapsamında, halkın gezi alanlarından tarihi Bulancak İskelesi'ne ulaşım için yapılan alt geçit, daha sonra aynı bölgedeki kavşak düzenlemesiyle yolun ortasında kaldı. Araçların ilçe merkezine giriş ve çıkış yaptığı kavşaktaki alt geçit, yolu ikiye ayırır durumda. Alt geçitten çıkan vatandaşlar trafik ışıklarını bekleyerek karşıya, sağa ya da sola ulaşıyor.

İlçede ikamet eden Hayriye Civek, alt geçide ulaşmak için yolun ortasından geçmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Bu durumun alt geçide ulaşımı zorlaştırdığını belirten Civek, "Buraya sağdan soldan arabalar geliyor, çok zor bir yer, kavşaktan çıktığımızda çocuklarla karşıya geçmek daha zor. Çocuklar olmasa büyük insanlar kendisine dikkat edebilir ama çocuklarla zor. Araçlar yaya geçişine pek fırsat vermek istemiyor. Buranın stilini değiştirmek lazım" dedi.

Alt geçidin sağından ve solundan araçlar geçiyor

İsmail Tosun ise alt geçidin kendisini şaşırttığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Burası yapılmış fakat buranın ne girişi belli ne çıkışı. Zorlanıyoruz, buradan çıkıyorum, şehre gireceğim, karşıma 'dur' tabelası çıkıyor. Sağa gitsem araç, sola gitsem araç. Burada tabi ki yaşlı insanlar, engelli insanlar var, büyük bir sorun. Alt geçidin kavşağın olduğu noktadan tekrar yerin altına girip karşıdan çıkma imkanı olduğunu düşünüyorum. Böyle yapılırsa sevinirim."

İlçe sakinlerinden Ömer Kılıç da alt geçide girmek için yolun ortasından geçtiklerini ifade ederek, "Yaşlılarımız var, mecburen alt geçidi kullanmak için yolun ortasından geçmek zorundalar. Kurallara uymayan sürücülerin de önlerinden geçmek zorunda kalıyorlar. Bu da bir tehlike arz ediyor. Sonuçta mühendislerimiz var, bence bir çözüm bulunması lazım" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yayaları kavşak ortasına çıkaran alt geçit şaşırtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN