Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşilyurt, kiraz festivali'ne hazır

Giriş Tarihi: 17.6.2014 12:08

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi'nde, 21-22 Haziran günleri düzenlenecek olan Kiraz, Kültür ve Spor Festivali hazırlıklarının tamamlandığı bildirildi.

Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediye Başkanlığı ve merkezi İstanbul'da bulunan Yeşilyurtlular Derneği'nin organizesi ile hafta sonunda düzenlenecek olan Kiraz, Kültür ve Spor Festivali'nin bu yıl 20.si gerçekleştirileceği belirtilirken, festivalde maddi durumu iyi olmayan 200 çocuğun sünnet edileceği ve 11 çiftin de resmi nikahı kıyılacağı vurgulandı.

Yeşilyurt Kiraz, Kültür ve Spor Festivali kapsamında, Yeşiltepe Stadında 12 amatör futbol takımının katıldığı Futbol Turnuvasının devam ettiği ifade edilirken, Yeşilyurt Güreş sahasında Karakucak Güreş müsabakalarının da Pazar günü yapılacağı hatırlatıldı.

Bu arada, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 21-22 Haziran 2014 tarihlerinde düzenlenecek olan 20. Yeşilyurt Kiraz, Kültür ve Spor Festivali kapsamında başka etkinliklerin de düzenleneceği belirterek, bu yıl Mart ayı sonunda yaşanan zirai dondan dolayı ilçede kirazın yok denecek kadar az olmasından dolayı kiraz yarışmasının düzenlenmeyeceğini, Kiraz, Kültür ve Spor Festivali'nin bu yıl dolu dolu geçmesi ve sorunsuz sonuçlanması için çaba göstereceklerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşilyurt, kiraz festivali'ne hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN