Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın manevi önderleri öğrencilere tanıtıldı

'ın manevi önderleri öğrencilere tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 19.2.2018 10:20
Erzincan'ın manevi önderleri öğrencilere tanıtıldı

Erzincan Müftülüğü ile Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü'nün organizasyonu ile Erzincan'da yurtlarda kalan öğrencilere Erzincan'ın manevi önderlerinden Terzibaba Hazretleri Türbesi ile Piri Sami Hazretleri Türbesi ziyaret ettirilip dualar edildi. İl Müftüsü Yavuz Karabayır'ın refakat ettiği ziyaretlerde gençler Erzincan'ın manevi önderlerini tanıma imkanı buldu.

İlk olarak Piri Sami Hazretleri Türbesi ve Camii'yi ziyaret eden gençlere Müftü Karabayır eşlik ederek Piri Sami Hazretlerinin hayatını anlattı. Müftü Karabayır "Kredi Yurtlar Kurumunda kalan bayan öğrencilerimiz ile birlikte Erzincan'ın manevi büyüklerini ziyaret ettik. Öğrencilerimiz bu ziyaretlerden çok memnun kaldılar. Erzincan'ımızın manevi yapısını görmüş oldular." dedi.

Terzibaba Derneği Başkanı ve Erzincan Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Murat Uslu ise "Erzincan Müftülüğümüzün gençlik hizmetleri çalışmaları kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalan bayan öğrencilere yönelik düzenlediği program ile gençlerimizi ağırladık. Evliyalar şehri Erzincan'ımızı tüm Türkiye'ye anlatmak istiyoruz. Gençlerimizin manevi büyüklerimizi tanımaları amacıyla düzenlenen bu programların devamını bekliyor İl Müftülüğümüze teşekkür ediyoruz." dedi. Ardından Terzibaba Hazretlerinin Türbesini ziyaret eden gençler Kur'an-ı Kerim okuyup dualar ettiler. Erzincan'ın manevi büyüklerini ziyaret edip tanımaktan dolayı mutlu olduklarını belirten gençlere ziyaret sonunda ilahi ve ney dinletisi yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan'ın manevi önderleri öğrencilere tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN