Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ücretsiz sema programlarını 112 bin kişi izledi

Büyükşehir Belediyesi tarafından her cumartesi gerçekleştirilen ücretsiz sema programlarının, 2012 yılında 112 bin 376 kişi tarafından izlendiği belirtildi.

Giriş Tarihi: 9.1.2013 16:42
Büyükşehir Belediyesi tarafından her hafta cumartesi akşamları ücretsiz olarak gerçekleştirilen sema programlarının, 2012 yılında 112 bin 376 kişi tarafından izlendiği belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yaptığı yazılı açıklamada, tüm dünyada Konya'ya ve Mevlana'ya gösterilen ilginin her geçen gün arttığını ifade etti.

Bu ilgiye layık olmak için gerekli çalışmaları yaptıklarını aktaran Akyürek, her yıl Aralık ayında gerçekleştirilen Mevlana'yı Anma Törenleri'ne dünyanın birçok ülkesinden on binlerce misafirin geldiğini kaydetti.

Akyürek, 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenen törenleri izleyemeyenlerin de her cumartesi aslına uygun olarak gerçekleştirilen sema programlarına büyük ilgi gösterdiğini vurgulayarak, ''2012 yılı boyunca Mevlana Kültür Merkezi'nde her cumartesi gerçekleştirilen sema programlarını 112 bin 376 kişi izledi. Şeb-i Arus programları ile birlikte geçen yıl yaklaşık 200 bin kişi Konya'da sema izledi'' ifadelerini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ücretsiz sema programlarını 112 bin kişi izledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN