Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den Suriye'ye 24 ton patates

Valiliği öncülüğünde 19 sivil toplum örgütünün oluşturduğu platform tarafından başlatılan yardım kampanyası sürüyor.

Giriş Tarihi: 17.1.2013 11:39

Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası'nın da destek verdiği kampanya çerçevesinde bir TIR dolusu patates, Suriyelilere ulaştırılmak üzere Hatay'a gönderildi.

Nevşehirli hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan 24 ton patatesin Hatay Valiliği tarafından oluşturulan kriz masasına gönderilmesi nedeniyle Atatürk Bulvarı üzerindeki Gülbahçe önünde tören düzenlendi. Törene; Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Sözcüsü Mustafa Özdemir, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ve hayırsever vatandaşlar katıldı.

Platform Sözcüsü Mustafa Özdemir, kampanya çerçevesinde Gülbahçe önünde bir yardım çadırı kurduklarını ve vatandaşların her türlü giyecek, gıda ve nakdi yardımlarını bu çadırda yapabileceklerini kaydetti. Burada toplanan yardımların tasnif edilerek düzenli olarak Suriye halkına gönderilmek üzere Hatay Valiliği Kriz Masası'na teslim edileceğini ifade eden Özdemir, tüm Nevşehir halkını kampanyaya katılmaya davet etti.
İl Müftüsü Yakup Öztürk'ün dualarının ardından, 24 ton patatesi taşıyan TIR Nevşehir'den Hatay'a hareket etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir'den Suriye'ye 24 ton patates
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN