Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerköy'de 3m resim sergisi

Giriş Tarihi: 18.1.2013 17:14

'ın Yerköy 80. Yıl Orta Okulu Tarafından hazırlanan 3M (Modern, Muzip, Maniler) Sergisi Yerköy Öğretmen Evi konferans salonunda açıldı.

80. Yıl Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan serginin Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu ve Belediye Meclis Üyeleri, Yerköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Celal Yılmaz ve Mesut Yazıcı, sivil toplum kuruluşları, daire amirleri ve çok sayıda öğretmen ve öğrenciler katıldı.

40 öğrenci tarafından hazırlanan resim sergisinde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Halit Arapoğlu, 'Okulumuzda eğitim gören 40 öğrencimiz tarafından hazırlanan 3M yani Modern, Muzip, Maniler sergimizde yer alan maniler, öğrenciler tarafından hazırlamış, her hangi bir yardım almadan yazılan manilerdir. Mani yazımda gerek ben gerekse diğer öğretmenlerimiz öğrencilerimizce kesinlikle yardım etmemiştir. Tamamen kendi bilgi ve becerileri ile yazmışlardır' dedi.

Amaçlarının gelişen teknoloji çağında çocuklarımızın manilerimizin gerek manevi gerekse ruhen o duyguyu tatmalarını yaşatmak olduğunu ifade eden Arapoğlu, 'İnşallah bu sergimiz örnek olur diğer okullar tarafından da hazırlanır' diye konuştu.

Sergiyi gezen Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu ise, '80. Yıl Ortaokulumuz 7. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan mani sergisi gerek öğrencilerimiz olsun gerekse öğretmenlerimiz olsun gurur verici bir durumdur. İnanıyorum ki bu tür etkinlikler diğer öğrencilerimize ışık tutacaktır' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerköy'de 3m resim sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN