'da bisiklet heykeli merak uyandırdı

Giriş Tarihi: 28.1.2013 16:08

Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Sanayi kavşağında yapılan bisiklet heykeli ile ilgili açıklama yaptı. Uğurlu, "Şehrin her tarafına bir anlam ifade eden şehir mobilyaları koyacağız" dedi.

Bu uygulamaları yaparken semtlere uygun olan mobilyaları seçmeye gayret edeceklerini vurgulayan Uğurlu, şunları kaydetti:

"Şimdi en çok merek edilen soruya cevap vereyim. Neden? Sanayi kavşağına bisiklet heykeli. Burası sanayi, tamirciler var. Ayrıca bu bölgede 'da ilk defa bisiklet yolu uygulaması yapacağız. Üniversite ile şehrin bağlantısını bisiklet yolu ile sağlayacağız. Onun için sanayi ile üniversite arasına, Sanayi Kavşağı'na o bisiklet simgesini koyduk. Bisiklet yolu ile alakalı projemiz bakanlıkça kabul edildi. Yani kampüsten çıkan üniversite öğrencileri çok küçük bir para karşılığı önlerinde bulunan bisiklet istasyonlarından bisikletlerini alacaklar, onlarla kente gelecekler, kentte istedikleri istasyona bisikletleri bırakabilecekler. Böyle bir uygulamanın içinde olduğumuz için o bölgeye bir bisiklet heykeli koyduk. Marangozlar ve Mobilyacılar Sitesi'nin bulunduğu yere de yine kütüklerden yapılma mum heykelleri koyduk. Dolayısıyla kısmet olursa her bölgeye kendi özelliğine uygun şehir mobilyaları yapacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaman'da bisiklet heykeli merak uyandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN