Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Konya konutta yatırım cenneti'

Giriş Tarihi: 22.2.2013

Konya'nın konut sektörüne yatırım yapanlar için cennet olduğunu söyleyen Emlakçılar Odası (KEMKO) Başkanı Sedat Altınay, kısa süre içinde inşaat sektöründe büyük patlama beklediklerini söyledi

Türkiye'de en ucuz konutun Konya'da olduğunu söyleyen KEMKO Başkanı Sedat Altınay "Konya'da son yıllarda oldukça lüks ve depreme dayanıklı konutlar inşa ediyoruz. Bu konutlar fiyat anlamında Türkiye standartlarının çok altında. Bunun en büyük nedeni Konya'nın coğrafi açıdan geniş arsalara sahip olması ve inşaatın hammaddelerinin hepsine sahip olmasıdır" dedi. Yatırımcılara çağrı yapan Altınay "Benim yurt içi ve yurt dışındaki tüm yatırımcılara tavsiyem yastık altındaki servetlerini konuta yatırsınlar. Çünkü Konya'da konuta 1 yatırım yapan, kısa sürede bunu 2'ye çıkartıyor"diye konuştu. Konya'da yatırımcıların konut yerine genellikle dükkân ve arsaya yatırım yapmasından dolayı kiralık konut sıkıntısı yaşandığını dile getiren KEMKO Başkanı Sedat Altınay şöyle devam etti: "Konya çok fazla göç alan bir şehir. Bunun yanısıra kentte 4 büyük üniversite bulunmakta ve bu üniversitelerde binlerce öğrenci okumaktadır. Yurt fiyatlarının yüksek olması nedeniyle öğrenciler ev tutmaya çalışıyor. Büyük göçler ve öğrencilerin kiralık konut taleplerini karşılamakta zorlanıyoruz. Ancak daha önceleri arsa ve dükkâna yatırım yapan kişiler konutlardan gelen büyük kazançları fark etmeye başladı. Bu nedenle yavaş yavaş kiralık konut sorununu çözülüyor."

SEYYAR EMLAKÇILARA DİKKAT

Konya Emlakçılar Odası'na 750 aktif kayıtlı emlakçının bulunduğunu belirten Altınay "Vatandaşlar mülk alışverişlerini emlak odasına kayıtlı emlakçılarla yapmalıdır. Bize zaman zaman dolandırıldığını söyleyen vatandaşlar geliyor. Biz de bu kişiler hakkında odamıza kayıtlı olmadığı için işlem yapamıyoruz. Benim vatandaşlara tavsiyem güvenilir alışveriş yapmak istiyorlarsa bunu kayıtlı olan emlakçılarla yapmalıdırlar" uyarısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Konya konutta yatırım cenneti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN