Kırşehir'de değişim rüzgârları

Giriş Tarihi: 27.3.2013

Anadolu'nun parlayan yıldızı Kırşehir'in Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci değişimin vazgeçilmez bir süreç olduğunu belirterek "Türkiye gibi Kırşehir de değişiyor. Çünkü halk değişim istiyor" dedi

Dört yıl önce 'Kırşehir'i marka kent yapacağız' diyerek göreve gelen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ekibiyle birlikte kenti daha yaşanabilir bir yer yapabilmek için durmaksızın çalıştıklarını söyledi. Değişimin Kırşehir'e yepyeni bir yüz getirdiğini ifade eden Bahçeci, "Değişim insanı insan, milleti millet yapan değerlerin yok olması değildir. Değişim geleceği yakalamaktır. Kırşehir geleceğine koşuyor. Yaşadığımız toprakların binlerce yıllık mirasına sahip çıkarak, insanı insan yapan değerlerden, kültürümüzden, gelenek ve göreneklerimizden taviz vermeden değişmemiz gerektiğinin farkındayız. Unutmayalım ki değişimden başka hiçbir şey devamlı değildir. İşte bunun için çalışkan ve eğitimli bir kadroyla, yüksek bir mativasyonla gece gündüz demeden çalışıyor ve projeler ortaya çıkıyoruz. Kırşehir halkı artık emin ellerde olduğunu biliyor. Ne mutlu bu şehrin şehri-emin'i olabilmek" dedi. Belediye yatırımlarının bir şehri nasıl geliştirdiği, güzelleştirdiğinin net bir şekilde Kırşehir'de göründüğünü belirten Yaşar Bahçeci söylerini şöyle sürdürdü: "Bugün belediyecilikte Anadolu'nun rekorlarını kırıyoruz. Bir yanda Kültür Merkezi, bir yanda Ahi Evran-ı Veli Külliyesi, bir yanda Cacabey Meydanı, bir yanda Şehir Otogarı, Kent Park projesi, 2 bin 712 konutluk Bağbaşı Kentsel Dönüşümü, Masal Parkı... Bunlar emeklerimizin ürünü.."

İÇİNDE KAYKAY PİSTİ OLAN 'ÇOCUK KÖYÜ'
KIRŞEHİR TERMİ NALİ : Proje 7 bin 400 metrekare arazi üzerinde, 12 adet peron, 4 adet kapalı otobüs parkı, 2 adet kapalı tamir bakım ünitesi, bekleme holü, kafeterya, satış kiosku, mescit, emanet ofisi-deposu, bilet satış ofisi, çalışma ofisi, seminer salonu ve tamir bakım atölyesinden oluşuyor.
KENT PAR K PROJESİ: İkizarası Kent Parkı, Kılıçözü Mevkisi'nde toplam 117 bin metrekare alanı kapsayan Kırşehir'in en gözde projelerinden birisi olarak beğeni topluyor. Çocukların güvenli bir şekilde eğlenebilmesi amacıyla her yaştan çocuğun vakit geçirebileceği çocuk oyun alanları, kaykay pisti, bisiklet yolları ile çocukların su, toprak ve bitkiler arasında oynayabilecekleri "Çocuk Köyü" yine bu proje içerisinde öne çıkan ayrıntılardan.
NEŞET ER TAŞ KÜLTÜR VE SANAT MER KEZİ:
250 ve bin kişilik çok amaçlı salonları, sergi alanları, arkeoloji müzesi, dernek odaları, kurs odaları, yönetim biriminin olduğu modern tasarımlı kültür merkezi 6 bin metrekare oturum alanına sahip.
AHİ EVRA N-I VELİ KÜLLİ YESİ: İki
yılda hazırlanan külliye projesinde yapım aşamasına gelindi. Gelecek yılın Ahilik Kutlamaları çalışmaları burada gerçekleştirilecek. Ahiliğin ve bu felsefenin öğretilerinin yaşatılacağı proje, cumhuriyet tarihinde yapılmış ilk külliye olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırşehir'de değişim rüzgârları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN