Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KTO'da başkanlık yarışı hız kazandı

Giriş Tarihi: 17.4.2013

Kayseri Ticaret Odası seçimleri mayıs ayında yapılacak. Adaylığını açıklayan isimler üyelerin nabzını tutuyor. Aday Nuh Mehmet Delikan, üyeleri oy kullanmaya davet etti

Kayseri Ticaret Odası (KTO) seçimleri mayıs ayında yapılacak. Hareketli geçen seçim sürecinde projelerini açıklayan adaylar, yaptırdıkları anketlerle üyelerin nabzını tutuyor. Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklayan Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy, Petrolcüler Derneği Başkanı Nuh Mehmet Delikan ve Mahmut Hiçyılmaz, propaganda çalışmalarına devam ediyor.

"MUTLAKA OY KULLANIN"
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Nuh Mehmet Delikan, Oda üyelerinin mutlaka yapılacak seçime katılmalarını istedi. Delikan, üyelerin istediği adayı göreve getireceğini anlatarak, "Seçilecek kişinin üye çoğunluğunun oylarıyla göreve gelmiş olması ona meşruiyet kazandıracak. Üyelerimizden tek ricamız, mutlaka oy kullanmaları" dedi.

6 BİN KİŞİ SEÇİME GİDECEK

Odanın 15 bine yakın üyesi olduğunu ancak sadece 6 bin üyenin seçimde oy kullanabileceğini anlatan Delikan, "Bu üyelerimiz ya adres değiştirerek bize bildirmedi ya da aidatlarını ödememiş. Bu durumu, demokrasinin engellenmesi olarak görüyoruz" diye konuştu.

ADAYLAR PROJELERİNİ TEK TEK ANLATIYOR
Kayseri
Ticaret Odası Başkan Adayı Nuh Mehmet Delikan, sandığa halkın ve üyenin iradesinin yansımasını isteyenleri göreve davet ettiğini söyledi. Yaklaşık 13 bin üyesi bulunan Oda'nın yeni yönetimine talip olan Mahmut Hiçyılmaz ise seçilmesi halinde üye temsilciliği sistemini hayata geçireceklerini söyledi. Geliştirecekleri sistemle odadaki deneyimli her personelin, yaklaşık 400 üyenin temsilcisi olacağını ifade eden Hiçyılmaz, temsilcilerin üyelerle yılda 53 bin görüşme yapacağını söyledi. Başkan Adayı Ömer Gülsoy da baskı uygulamadan herkesin hür iradesiyle katılacağı bir seçim arzuladıklarını ifade etti. Gülsoy, seçimi kazanmaları halinde ise birçok projeyi hayata geçireceklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KTO'da başkanlık yarışı hız kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN