Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni maskot 'Haylaz' ziyaretçilerin gözbebeği

Konyalılar, Karatay Hayanat Bahçesi'ndeki yavru maymun "Haylaz"a abone oldu. Ziyaretçi akınına uğrayan küçük örümcek maymunu annesinin koruması altında çevresini tanımaya çalışıyor

Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne 3 ay önce katılan maymunlar ortama alışarak ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Yaklaşık 5 gün önce dünyaya gelen örümcek maymunun yavrusu "Haylaz" hayvanat bahçesinin maskotu haline geldi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü yetkilileri, geçtiğimiz aylarda yavru kaplanların halkın ilgisini çekerek hayvanat bahçesinin ziyaretçi akınına uğradığını, şimdilerde ise örümcek maymun türünün 5 günlük yavrusu "Haylaz"ın ilgi odağı olduğunu belirtti. Annesinin kucağından ayrılmayan "Haylaz" annesinin koruması altında çevresini tanımaya çalışıyor.

BESLENMESİNDE SORUN YOK
Ekvator çizgisine yakın ülkelerde özellikle Asya, Güney Amerika ve Afrika da yaşamlarını sürdüren örümcek maymunların elmadan muza, çekirdekten fındığa her türlü yemişi tüketerek beslenme konusunda sıkıntı yaşamadığını ifade eden yetkililer, yavru "Haylaz"ın annesine vitaminler ve amino asitlerden oluşan zengin beslenme programı uygulandığını dile getirdi. Bu sayede yavru "Haylaz" annesinden aldığı sütle gelişimini hızla sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni maskot 'Haylaz' ziyaretçilerin gözbebeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN