Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güller şehri Konya

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmalarla Mevlana kenti Konya hem laleleri hem de gülleriyle ünlendi. Kentin dört bir yanını saran güllerden yayılan kokular ise herkesi büyülüyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın güller şehri haline geldiğini söyledi. Mahalle Meclisi kapsamında vatandaşlarla buluşmayı sürdüren Akyürek, şehir merkezine her yıl 150 bin gül fidesi dikildiğini belirterek, "Son 9 yılda 1 milyona yakın gül fidesini şehre kazandırdık. Mart-nisan ayında laleler, mayıstan itibaren de aralığa kadar güller şehrimizi süslüyor. Her sene 50 binden fazla gül fidesini evlere, bahçelere, vatandaşlarımıza dağıtacağız. Sadece parklarda, refüjlerde değil, şehrimizin her yerinde güller açsın istiyoruz" dedi. Tahir Akyürek, Büyük Kayacık, Aşağı Pınarbaşı, Yukarı Pınarbaşı, Tömek ve Sarıcalar mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, Genel Sekreter Yardımcıları Abdülmelik Ötegen, Süleyman Şenol Aydın, Ercan Uslu, Torku Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, Anadolu Selçukluspor Kulübü Başkanı Mehmet Günbaş, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, daire başkanları, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Cazibe merkezi

Toplantının yapıldığı mahallelerin Konya'nın yeni gelişim alanında bulunduğunu kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyük Kayacık Mahallesi'nin Organize Sanayi'nin komşusu durumunda bulunduğunu dile getirdi. Ankara Yolu üzerine yapılan Bilim Merkezi'nin yanı sıra köprülü kavşak, park, hızlı tren geçitleri gibi yatırımlar hakkında bilgi veren Akyürek, yatırımlarla bölgenin Konya'nın cazibe merkezlerinden biri haline geldiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güller şehri Konya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN