Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engellilere akülü araç Engelliler Haftası kapsamında engellilere akülü araç dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 15.5.2013

Engelliler Haftası kapsamında engellilere akülü araç dağıtıldı. Gökçek, "Hayatınız rahat olursa biz de huzurlu oluruz" dedi

Büyükşehir Belediyesi ile Onursal Başkanlığını Nevin Gökçek'in yaptığı Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı, engelliler haftası nedeniyle eğlence programı düzenledi. Kocatepe Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte 10 engelliye akülü araç verildi. Eryaman Aile Yaşam Merkezi'nin semazen gösterisinin yapıldığı programda duygu dolu şiirler de okundu.

"BU ARAÇLAR ÖZGÜRLEŞTİRİR"
Etkinliğe katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Hayatınız ne kadar rahat ve iyi olursa biz de o kadar rahat ve huzurlu oluruz" dedi. Büyükşehir'in engelliler için yaptığı sosyal ve kültürel çalışmaları da anlatan Gökçek, 24 bin engelliye hizmet verildiğini ifade etti. Yurt dışında gördüğü tek kişilik araçları Ankara'ya getirmek istediğini kaydeden Gökçek, "Bunlar tek kişilik araçlar. Tekerlekli sandalye veya akülü araçlarınızla bu aracın içine biniyorsunuz. Kendiniz aracı kullanıyorsunuz. Yani kendiniz özgürce hareket etme imkanına kavuşuyorsunuz" diye konuştu. Gökçek, şehir içi ulaşımında 368 tane otobüsün engelliler tarafından kullanabilecek şekilde dizayn edildiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engellilere akülü araç Engelliler Haftası kapsamında engellilere akülü araç dağıtıldı.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN