Necip Fazıl'a vefa

Giriş Tarihi: 22.5.2013

Konya'da başlayan "Vefatının 30'uncu Yılında Necip Fazıl Etkinlikleri" hafta boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlarca düzenlenen çok sayıda aktiviteyle gerçekleştiriliyor

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Karatay, Meram ve Selçuklu belediyeleri, Selçuk, Necmettin Erbakan, KTO Karatay ve Mevlana Üniversiteleri ile meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen "Vefatının 30'uncu Yılında Necip Fazıl'ı Anma Etkinlikleri" Konya'da başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, düşünce, sanat ve edebiyat dünyasının önemli isimlerinden olan Üstad Necip Fazıl'ı vefatının 30'uncu yılında çok sayıda etkinlik ile andıklarını söyledi. Nisan ayında başlayan etkinliklerin bu ay doruk noktaya ulaştığını vurgulayan Başkan Akyürek, bu kapsamda başta "Uluslararası Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu" olmak üzere ilgi gören çok sayıda etkinlik yaptıklarını dile getirdi.

DOLU DOLU BİR HAFTA
Başkan Akyürek, etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi işbirliğiyle yapılan "Uluslararası Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu"nda 7 ülkeden 70 konuşmacının 16 oturumda Üstad'ı anlattığını vurguladı. Hafta boyunca tüm Necip Fazıl dostları için açık kalacak sergilere de yer verildiğini kaydeden Başkan Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Necip Fazıl'la Bir Asır" sergisi ile "Necip Fazıl'la Bir Arada" isimli video mapping gösteriminin farklılıkları ile dikkat çekeceğini vurguladı. Başkan Akyürek, "Sergide Necip Fazıl'ın hayatı, eserleri ve insanımız üzerindeki etkilerine dair sesli, görüntülü, basılı malzemeler, kullandığı eşyaları, şiirleri ve Osmanlı Türkçesi harfleriyle yazılmış hat levhaları yer alacak. Video mapping gösteriminde ise üstad etkili bir anlatımla ele alınacak" dedi. Başkan Akyürek, bunların yanında çeşitli kurum ve kuruluşların gerçekleştireceği sergiler, konserler, tiyatrolar, şiir dinletileri ve film gösterimlerinin büyük ilgi göreceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Necip Fazıl'a vefa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN