Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkçe Olimpiyatları'na Konya sahip çıkıyor

Giriş Tarihi: 22.5.2013

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın Konya Şöleni'nin 11'incisi, 6 Haziran'da Atatürk Stadyumu'nda renkli etkinliklerle yapılacak

Konya'da Uluslararası Türkçe Olimpiyatları gerçekleştirilecek. Konya Şöleni'nin 11'incisi 6 Haziran'da Atatürk Stadyumu'nda yapılacak. Etkinlikle ilgili gelişmeleri değerlendirmek isteyen Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, AKTİSAD, Meram, Karatay ve Selçuklu belediyeleri, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ile birçok sivil toplum kuruluşu yetkilileri bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

"MANAYI ANLAMALIYIZ"
Anemon Otel'de düzenlenen toplantıda Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, "Benim için Türkçe Olimpiyatları" sloganını kullanacaklarını ifade ederek, "Burada yapılmaya çalışan şey Türkçe'nin güzel kullanımı, iyi şarkı söylemenin ötesinde bir önemli mana taşıyor. Bu manayı anlamamız lazım. Böyle büyük bir etkinliğin Türkiye'de gerçekleşmesi çok önemli. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum" dedi.
davut oğlu da katıla cak

Türkçe Olimpiyatları Konya Şöleni Tertip Komitesi Heyeti adına konuşan Ali Akın, Konya Şöleni'nin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla 6 Haziran'da saat 20.30'da yapılacağını söyledi.

'Tüm halkımız davetli'
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise Türkçe Olimpiyatları için "Milletimizin iftihar edebileceği önemde ve büyükte olimpiyatların en güzeli" değerlendirmesinde bulundu. Organizasyonu gerçekleştiren gönüllü kuruluşlara teşekkür eden Akyürek, "Arkadaşlarımıza milletimiz adına çok teşekkür ediyoruz ve tüm halkımızı 11. Türkçe Olimpiyatları"na davet ediyoruz. Oradaki coşku aslında sevginin, hoşgörünün, dünya barışının adeta bir tablosunu oluşturuyor" diye konuştu. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk de Türkçe Olimpiyatları'nın ekonomiye de önemli katkı sağladığına dikkat çekerek, "Olimpiyatlar, ülkemiz adına çok ciddi bir marka değeri oluşturdu. Bu organizasyonun, dünyanın çeşitli ülkelerindeki Türk okullarının Türkiye'nin ekonomisine de katkısının olduğunu belirtmek istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkçe Olimpiyatları'na Konya sahip çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN