Çanakkale Kültür Turları başladı

Giriş Tarihi: 5.6.2013
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin gençlerin tarih bilincini geliştirmek amacıyla başlattığı Çanakkale Kültür Turları'na bu yıl da devam ediliyor. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Çanakkale Kültür Turları'na start verildi. Bu kapsamda Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden oluşan ilk grup, törenle Çanakkale'ye uğurlandı.

Bilinç artırılacak

Polis Meslek Yüksek Okulu'nda gerçekleşen törende öğrencileri uğurlayan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, "Şehrimizde yaşayan insanların tarih bilincini arttırmak için yıl içerisinde birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bunlardan bir tanesi de Çanakkale Kültür Turları" dedi.

Alkışlı uğurlama
Çanakkale'nin Türkiye tarihindeki önemine değinen Durukan, "Çanakkale, bağımsızlık mücadelesi veren birçok millete örnek olmuş bir yer. Büyük bir destanın yazıldığı Çanakkale'de ecdadımızın bu toprakları korumak için nasıl mücadele ettiklerini göreceksiniz" ifadelerini kullandı. Durukan, konuşmasının ardından Türk Bayrağı'nı öperek Çanakkale Şehitliği'ne asılmak üzere bir öğrenciye teslim etti. Konuşmaların ardından öğrenciler, Çanakkale'ye uğurlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale Kültür Turları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN