Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otizmli çocuklar moral buldu

Otizm Vakfı'nın Eymir Gölü'nde organize ettiği piknikte 80 hasta bir araya geldi. Gazi Üniversitesi öğrencileri de etkinliği destekledi

Giriş Tarihi: 12.6.2013
Bu yıl 5'incisi düzenlenen 'Otizmli Çocuklar Spor Programı', Eymir Gölü'nde renkli görüntülere sahne oldu. Her yıl geleneksel hale gelen organizasyonda öğretim yılını tamamlayan çocuklara katılım belgeleri verildi. Otizm Vakfı ve Gazi Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Gazi Üniversitesi Spor Bölümü öğrencileri gönüllü olarak eğitmenlik yaptı.

KAYNAŞ MALARI SAĞLANDI
Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Suat Karaküçük, "Etkinliğe otizmli 80 çocuk katıldı. Gazi Üniversitesi'nden gönüllü 80 öğrenci de eğitmen olarak çocukların yanında yer aldı" dedi. Karaküçük, etkinliğin bu yıl 5'incisinin düzenlendiğini anlatarak, "Otizm hastası çocukların yardıma ihtiyaçları var. Burada onların spor ve egzersiz yaparak kaynaşmalarını ve sosyalleşmelerini sağlıyoruz" diye konuştu.

'SAYGI DUYULACAK BİR İŞ'
Etkinliğin tamamen sosyal sorumluluk projesi olduğunu ifade eden Prof. Karaküçük, "Gazi Üniversitesi öğrencileri gönüllü olarak buraya gelerek saygı duyulacak bir iş yaptı. Hafta sonlarını otizmli öğrenciler için ayırdılar. Türkiye'nin en büyük otizm organizasyonlarından biri olan bu etkinlikten veliler de çok memnun kaldı. Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Etkinliği her yıl organize etmeye gayret göstereceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otizmli çocuklar moral buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN