Türkiye'nin en iyi haber sitesi

18 yıllık özlemi için umuda uçtu

Baba olma hayaline 18 yıl sonra kavuşan Hasan Hüseyin Erdemir, bebeğini kucağına almak için gün sayarken karaciğer yetmezliğine yakalandı

Kayseri'de tüp bebek yöntemiyle 18 yıl sonra çocuk sahibi olmaya hazırlanan Hasan Hüseyin Erdemir'e, bebeğinin doğumuna 3 ay kala karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu. Sevinçle hüznü bir arada yaşayan, bebeğini göremeden ölmekten korkan Erdemir'in imdadına ise kardeşi Ali Erdemir yetişti. Ağabeyine karaciğerini vermek isteyen Ali Erdemir'in uygun donör olduğu haberinin gelmesiyle ailede bayram havası yaşandı.

HASTALIĞI ÖĞRENDİ, KAHR OLDU
Kısa bir süre önce sarılığa yakalanan mobilya işçisi Hasan Hüseyin Erdemir'e Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu. 18 yıldır çocuk sahibi olamayan Erdemir, tüp bebek yöntemiyle 6 aylık hamile olan eşinin doğum yapmasını dört gözle beklerken, yakalandığı hastalığı öğrenince kahroldu.

KARDEŞİ BAĞIŞLADI

Doğacak olan bebeğini görememekten korkan Erdemir'in kardeşi Ali Erdemir'den alınan doku örnekleri Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne gönderildi. Malatya'dan gelen uygun nakil haberi üzerine Hasan Hüseyin Erdemir, hava ambulansıyla Malatya'ya nakledildi. Müjdeli haber tüm ailede sevinç gözyaşlarına dönüştü.

'AİLECE ÇOK SEVİNDİK'
Ambulans helikoptere bindirilen Hasan Hüseyin Erdemir'i gözyaşları içerisinde Malatya'ya uğurlayan aile fertlerinden Abdullah Erdemir, "Yıllarca çocuğu olmuyordu. 18 yıl sonra çocuğunun olacağını öğrenince büyük mutluluk yaşadı. Eşi Ayşe 6 aylık hamileyken rahatsızlandı. Çok üzüldük. Ancak kardeşi Ali'nin karaciğerinin uygun olduğu haberini alınca hepimiz çok sevindik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
18 yıllık özlemi için umuda uçtu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN