Müze 1 milyon ziyaretçi çekecek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapılması planlanan Konya Müzesi'nin şehre 1 milyon yeni ziyaretçi çekeceğini dile getirdi

Giriş Tarihi: 26.6.2013
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'nin her alanda yatırımı bulunduğunu belirterek, Konya Müzesi, Canlı Mevlevihane Müzesi ve Alaaddin-Adliye Tramvay Hattı ile ilgili açıklama yaptı. Konya Müzesi projesinin 1 milyon yeni ziyaretçi çekeceğini anlatan Akyürek, "Konya Müzesi, Ali Ulvi Kurucu Caddesi ile Kışla Caddesi'nin kesişme noktasına yapılacak. Protokolü Valimiz ile imzaladık" dedi.

İSMİ DEĞİŞECEK
Projenin tamamlandığını, ihale sürecine girileceğini ifade eden Akyürek, "Özel bir mimari, özel bir tasarımla bu müzeyi yapacağız. Müzenin 20 bin metrekare sergileme alanı olacak. Kışla Caddesi artık 'kültür caddesi' olarak hizmet verecek. Bu caddenin ismi de değişecek" diye konuştu.

EN İLERİ TEK NOLOJİ RAYLI SİSTEM
Müze çalışmalarının yanı sıra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Alaaddin-Adliye Tramvay Hattı ihalesinin 1 Temmuz'da yapılacağını da vurguladı. Akyürek, Konya'da katanersiz, telsiz, direksiz, durakta şarj olan, dünyadaki en ileri raylı sistemin hizmet vereceğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müze 1 milyon ziyaretçi çekecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN