Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görme engellilere yönelik özel zemin

Giriş Tarihi: 24.7.2013

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, engelliler için hissedilebilir zemin tabanlı yol çalışması başlattıklarını bildirdi

Görme engelliler artık Melikgazi Belediyesi'nde hissedilebilir tabanlı yolda yürüyebilecek. Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye hizmet binası girişine yürüme engelliler için asansör yapıldığını, bina girişlerinde eğimli yollar bulunduğunu hatırlatarak, "Belediyenin tüm hizmet birimlerinde engellilere yönelik çalışmaları sürdürüyoruz" dedi.

EĞİMLİ GEÇİŞLER YAPILIYOR

Hissedilebilinir zemin tabanlı yol çalışmasını ilk olarak Danişmentgazi Sosyal ve Spor Tesisleri'nde başlattıklarına dikkat çeken Büyükkılıç, "Bu hafta sonu da belediye hizmet binasına döşendi. Belediye olarak örnek ve referans yatırım ve hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Belediyemizce engelli vatandaşlarımız için parklarda giriş ve yürüyüş yollarında eğimli geçişler yapıyor" diye konuştu.

"YAYGINLAŞTIRACAĞIZ"
Büyükkılıç, ilçede engellilere yönelik yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: "Belediye hizmet binası girişine geçen yıl asansör inşa ettik. Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını engelsiz hale getirmek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Son olarak belediye sosyal ve spor tesislerinde hissedilebilinir zeminli yollar oluşturuyoruz. Sarı renkli ve kavşak ve dönüm merkezlerinde noktalı yürüyüş yollarında ise şerit kabartmalı bu zemin döşemeyle gözleri görmeyen engelliler için bir kolaylık olacak. Bu çalışmayı yaygınlaştıracağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görme engellilere yönelik özel zemin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN